Bilirkişi Merve Boluğur'u haklı buldu! 110 bin lira...

İki bölüm oynadıktan sonra yayından kaldırılan "İçimdeki Fırtına" dizisinde rol alan oyuncu Merve Boluğur, alacağı için Aslan Film’e dava açmıştı. O davada Bilirkişi, Boluğur'u haklı buldu.

Bilirkişi Merve Boluğur'u haklı buldu! 110 bin lira...

Bir süredir ekranlardan uzak duran Merve Boluğur, son olarak iki bölüm ekrana geldikten sonra yayından kaldırılan "İçimdeki Fırtına" dizisinde boy göstermişti. Ancak o iki bölüm için ücretini alamadığını iddia eden Boluğur, geçen sene avukatı aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne başvurmuş ve dizisinin yapımcısı Aslan Film’e dava açmıştı.

"110 bin lira ücreti ödememiştir"

Dava dilekçesinde ise şu sözler yer almıştı: "Dizi, reytingi düşük çıkınca 6’ncı bölümden sonra yayından kaldırılmıştır. Yapım şirketi ise 5 ve 6’ncı bölümlerle ilgili Merve Boluğur’a 110 bin lira ücretini ödememiştir. Boluğur da icra takibi başlatmıştır. Yapım firması, icra takibine haksız ve kötü niyetli olarak itiraz etmiştir. İtirazın iptali ile takibe devam edilmesine, alacağın faiziyle tahsiline, haksız ve kötü niyetli itiraz nedeniyle ayrıca yüzde 20 oranında icra-inkar tazminatına hükmedilmesini istiyoruz."

Bilirkişi haklı buldu

Mahkeme ise davanın ara kararında dosyayı bilirkişiye göndermişti. Hürriyet'in haberine göre Bilirkişi raporunu açıkladı ve, "Boluğur’un bölüm başı KDV hariç 45’er bin lira almaya hak kazanmış olduğu yönünde kanaat oluşmuştur" dedi.