‘Bozkır Arslanı Celaleddin’de meydan okuma

Bozdağ Film’in yeni dizisi ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü üçüncü bölümüyle yine büyük ilgi gördü ve sosyal medyada çok konuşuldu.

‘Bozkır Arslanı Celaleddin’de meydan okuma

Dizi #Celaleddin etiketiyle sosyal medyanın zirvesindeydi. Yayına girmesiyle birlikte Türkiye gündeminde zirvede yer bulan ve en çok konuşulan dizi olan ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, dünya gündeminde de dokuzuncu sırada yer buldu. Dizinin üçüncü bölümüne Sultan Aleaddin ve Türkan Hatun’un çatışması ve Celaleddin’in ülkenin iç savaş sürüklenmesine engel olmak için verdiği mücadele damga vurdu.

Celaleddin, saraydan gizlice çıkıp Hasan’ın ailesini kurtararak haşhaşilerin oyununu bozdu ve Türkan Hatun’a kurulan komployu açığa çıkardı. Sultan Aleaddin, Türkan Hatun’a durumu açıklamaya kalktığında sarayda olmadığını fark etti.

Saraydan ayrılmış Türkan Hatun, kendisine bağlık askerlerle buluştu ve Sultan Aleaddin’e yolladığı mektupla başkente yürüyeceğini açıkladı. Bunun üzerine Sultan Aleaddin tedbir almaya karar verdi, Timur Melik’i asker toplamakla görevlendirdi, Uzlag Şah’ı ise Türkan Hatun’a elçi olarak gönderdi. Sultan, Celaleddin’e ise başkentin savunmasını emanet etti.

Hasan zehirlenerek öldürülmesi Haşhaşi belasının saraya sızdığını ortaya çıkarırken, Vezir Şemseddin saraya sızan casusun bir kadın olduğunu öğrendi. Harzemşah sarayındaki gelişmeleri takip eden Cengiz Han, Kutlu Bike’nin Celaleddin’le evlenmeyi kabul etmesi yönünde mesaj gönderdi.

Türkan Hatun’un kampına ulaşan Uzlag Şah, saf değiştirdi ve sarayda olup bitenleri anlattı. Türkan Hatun, Celaleddin’in şehri savunması görevini kabul ettiğini öğrenince büyük hayal kırıklığı yaşadı. Vezir Şemseddin, saraydaki casusun Kutlu Bike olabileceğini Celaleddin’e söylese de Kutlu Bike evlilik teklifini kabul ettiğini söyleyerek üzerindeki şüpheleri dağıtmaya çalıştı.

Timur Melik’in gönderdiği haberci ile orduların durumundan haberdar olan ve Türkan Hatun’un savaşa kararlı olduğunu anlayan Celaleddin, Timur Melik’e gizli bir not gönderdi ve planını uygulamaya koydu. Türkan Hatun’un kampına giden Celaleddin, büyük validesine meydan okudu ve savaştan vazgeçmesini istedi. Türkan Hatun ise bu meydan okumanın ardından planını değiştirerek hızla başkente yürüme kararı aldı.

Celaleddin’in kurduğu oyun işe yaradı ve Vezir Şemsettin, Türkan Hatun’a bağlı komutanı Ata Nazar’ı zindandan kaçırmaya çalışırken Nizamülmülk tarafından yakalnadı. Sağlığı giderek bozulan Sultan Aleaddin, şehrin savunması için son tedbirleri alırken, Celaleddin bir avuç askeri ile Türkan Hatun ordusunun karşısına dikildi.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Celaleddin karakteriyle Emre Kıvılcım’ın üstlendiği ‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, atv ekranlarında cuma akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

‘Bozkır Arslanı Celaleddin’, 4. Bölüm Fragmanı: