Cem Yılmaz açıkladı: "Yıllık gelirim..."

Komedyen Cem Yılmaz AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi’nde konuştu, yıllık gelirini de açıkladı.

Cem Yılmaz açıkladı:

Önceki günlerde Swissotel'de AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi gerçekleşti. Konuşmacılar arasında Cem Yılmaz da yerini aldı. Esprileriyle konukları kırıp geçiren komedyen, samimi açıklamalarda bulundu. Yılmaz, açıklamaları arasında yıllık gelirini de açıkladı.

İşte o açıklamalardan satır başları:-Bugün burada siz dolar kaç olur diye düşünürken ben bunu düşünerek yola çıkmadım, acaba benim filmler beni kurtaracak mı diye filmi düşündüm, hepsini mikro ekonomi düzeyinde tasarladım.
-Evde Baby TV izliyorum. Sizin çocuklar yaptığınız işten dolayı doları düşünüyor olabilir ama bende durum farklı. Ben acaba oğluma ne kadar olumlu şey yüklerim diye bakarken bizimki daha ne kadar çok PlayStation oynarım diye bakıyor. Bazen çocuklar anneye çekebiliyor demek ki. -Bir gün iş görüşmesindeyim, Kemal evde, telefonuma mesaj geliyor. 1. level indi, 2. level indi, 6. level’a kadar geldik. Oyunun hepsini indirmiş, 6 bin TL’ye mal oldu. -Bugün alışveriş zirvesinde sahneye çıkan bir komedyen olarak olaya bakış açım, para ne zaman gelecek, stopaj size mi ait, benim konumum bu. Bende düşünme, para yattıktan sonra başlıyor, siz parayı alana kadar bin kere düşünüyorsunuz. "1 ya da 2 milyon kazanıyorum"

Salondaki seyircilerinden birisi komedyene yıllık gelirini sorunca ise, “Geçmiş yıllara gidersen 500 bin derim ama şimdi yılda 1 ya da 2 milyon dolar kazanıyorum” ifadelerini kullandı.Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Erdoğan’ın “Organize İşler Sazan Sarmalı” filminin Netflix’e satmasıyla yaşanan olayla da ilgili konuşan Yılmaz, “Ben Netflix olayına bir Rus’un, kültür bakanıydı galiba onun baktığı gibi bakıyorum. Marka resmen bir bombardıman yapıyor adının anılması için. Ben Rus gibi düşünüyorum, bu işin altında bir şey var gibi geliyor. Pek fizibilite bir durum değil yani, ona para ver buralara dağıt, bana pek inandırıcı gelmiyor." dedi.