Ceyda Düvenci, kızı için 8 yıldır verdiği mücadeleyi anlattı!

Ceyda Düvenci, serebral palsi hastası kızı için 8 yıldır verdiği mücadeleyi anlattı.

Ceyda Düvenci, kızı için 8 yıldır verdiği mücadeleyi anlattı!

Oyuncu Ceyda Düvenci, Bülent Şakrak'tan önceki evliliğinde kızı Melisa'yı doğurmuş, ancak Melisa (8) doğar doğmaz beyin kanaması nedeniyle serebral palsi hastası olmuştu. O günden beri kızı için mücadele eden Düvenci, bu konuda eğitimler aldı, kitap yazdı ve seminerlere katılıyor. Dört yıl önce de Bülent Şakrak'la evlenerek oğlu Ali'yi kucağını alan Ceyda Düvenci, yaşadığı zorlukları şu sözlerle anlattı:

'Yarınımız için biriktirdiğimiz parayı...'

"Serebral palside, fizyolojik tedavi yaptığınız sürece çocuğu ileri götürebilirsiniz. Bir anne-baba olarak sürekli para kazanıp daha iyisini yapmak istiyorsunuz bu süreçte. Yarınımız için biriktirdiğimiz parayı oraya harcamak durumunda kalabiliyoruz ve oraya da gidiyor. Kelimelerin yeterli olduğu bir hastalık değil bu. Herkesin yükü kendine, biz bizi biliyoruz sadece.

'Biz 10'uncu kattan düşmüş gibi olduk'

"’Damdan düşenin halini damdan düşen anlar’ derler ya? Ama emin olun herkes bir gün damdan düşüyor hayatın içinde. Sadece düşüş şekilleri ve katsayısı biraz farklı. Biz biraz 10’uncu kattan düşmüş gibi olduk belki ama 5’inci kattan düşen de var. Allah bize sağlık versin, enerji versin."

'Sabrımın tükendiği anlar oluyor'

Benim de sabrımın tükendiği anlar oluyor elbet ama garip bir aşk var orada ve herkesin anlayabileceği bir şey değil bu. Mesela ben ağlamak istediğimde deli gibi ağlıyorum ve hiç tutmuyorum kendimi. Serebral palsi ya da özel ihtiyaç sahibi hastaya sahip ailelerde de bunu görüyorum. Kum torbasına hiç yumruk attınız mı bilmiyorum ama iyi geliyor"