Demet Şener ve İbrahim Kutluay anlaşmalı olarak boşandı!

Demet Şener ve İbrahim Kutluay, ayrılıklarının üçüncü yılında bu sabah İstanbul Aile Mahkemesi'nde gizli görülen mahkemeyle anlaşmalı olarak boşandı.

Demet Şener ve İbrahim Kutluay anlaşmalı olarak boşandı!

Demet Şener, 2005 yılında dünyaevine girdiği İbrahim Kutluay'dan 2016'da boşanmak için mahkemeye başvurmuştu. Geçen üç yılın ardından çift, bu sabah anlaşmalı olarak boşandı. Boşanma protokolüne göre iki çocuğun velayeti anne Demet Şener'de kalırken, İbrahim Kutluay, Demet Şener'e nafaka ödemeyecek. Ancak Kutluay, çocuklarına aylık toplam 32 bin 500 TL nafaka verecek. Öte yandan Kutluay, Şener'e de 3 milyon TL tazminat ödeyecek.Dava bu sabah Demet Şener ve İbrahim Kutluay'ın katılımıyla İstanbul 4. Aile Mahkemesi'nde gizli olarak görüldü. Şener'i avukat Kezban Hatemi temsil etti. Çiftin her konuda anlaşma sağlamasıyla mahkeme, boşanmalarına karar verdi.

Neler olmuştu?

Demet Şener, 2005 yılında dünyaevine girdiği İbrahim Kutluay'dan boşanmak için 2016'da mahkemeye başvurmuş, Şener'in 'Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını' ve 'aldatıldığını' ileri sürerek açtığı dava 19 Ocak 2018'de sonuçlanmıştı. Mahkeme, çiftin boşanmasına karar vermişti. Ancak Şener, tazminat kararını temyiz ederek İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşımıştı. Son olarak geçtiğimiz günlerde çift, yeniden mahkemeye başvurdu ve evliliklerinde toplumsal bakımdan korunmaya değer bir yararın kalmadığını belirterek anlaşmalı boşanma yoluna gitti.