Demet Şener'in beklediği müjdeli haber geldi!

Demet Şener, İbrahim Kutluay'dan boşandıktan sonra Cenk Küpeli ile evlenebilmek için beklemesi gereken sürenin kaldırılmasını istemiş ve mahkemeye başvurmuştu. Mahkemeden Şener'in talebine yanıt geldi.

Demet Şener'in beklediği müjdeli haber geldi!

Demet Şener, 2005 yılında dünyaevine girdiği İbrahim Kutluay'dan ihanet sebebiyle 2016'da boşanmak için mahkemeye başvurmuştu. Geçen üç yılın ardından çift, 4 Mart'ta anlaşmalı olarak boşanmıştı. Yasa gereği Şener, yeniden evlenebilmek için 300 gün beklemek zorundaydı. Ancak eski manken, geçtiğimiz günlerde iddet müddetinin (bekleme süresi) kaldırılması için dava açmıştı.

Evlilik yakın

Boşandıktan sonra iş insanı Cenk Küpeli ile aşk yaşamaya başlayan Şener, yeniden evlenebilmek için verdiği dilekçede "Medeni kanunun 132. maddesi gereği ‘kadın, evliliğin sona ermesinden başlayarak 300 gün geçmedikçe evlenemez.’ demektedir. Yeniden evlilik yapma ihtimalim bulunduğundan hamile olmadığının tespitiyle iddet müddedinin kaldırılmasını talep ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Mahkeme haklı buldu

Demet Şener, mahkemede erkek arkadaşıyla olan fotoğraflarını ve hamile olmadığına dair hastaneden aldırdığı raporu delil olarak sundu. Böylece mahkeme, Şener'in 300 günlük iddet müddetinin kaldırılmasına karar verdi.