Deniz Çakır’dan flaş açıklama!

Oyuncu Deniz Çakır, başörtülü kadınları taciz ettiğine dair çıkan haberlerin ardından bugün yeni bir açıklamaya imza attı.

Deniz Çakır’dan flaş açıklama!

Oyuncu Deniz Çakır’ın gittiği bir mekanda başörtülü kadınları taciz ettiği iddia edilmiş, olayın hemen ardından Çakır hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Çakır, soruşturma kapsamında savcıya ifade vermiş, oyuncunun hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ soruşturmasında takipsizlik kararı verilmişti.

Çakır'dan yeni açıklama

Olayın yeniden gündeme gelmesiyle birlikte Deniz Çakır sessizliğini bozdu ve sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. İşte o açıklama:

"Kamuoyunu Bilgilendirme İçin Zorunlu Açıklamadır Hakkımdaki haksız ve tek yanlı suçlamaların ortalıkta bir cadı kazanı kaynatmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Bugün basına ve sosyal medyaya yansıyan haberlerde; yine şikayetçi görünen kişilerin ilk günkü isnatları, tek yanlı beyanları, yeni bir şeymiş gibi ve sansasyonel bir üslupla sunuluyor. Ben; basının görev ve hakları kadar sorumlulukları da olduğu kanısındayım. Bunun yanında, her şeyden önce biraz insani, vicdanlı ve insaflı, gerçeklerin dışına çıkmama özeni ile tüm bunların toplamından çıkacak biraz gazetecilik etiğine uyulması talebim var. Bırakalım yargı; gerçeği bulma görevini, kimseden etkilenmeden, yansız bir şekilde sürdürsün. Basın; çatışma ve gerginlikler yerine gerçek ve hukuktan yana olsun. DENİZ ÇAKIR"

Deniz Çakır’dan flaş açıklama!