Flaş! Başsavcılık, Pucca'nın hapis cezasına itiraz etti!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Pucca takma adlı Pınar Karagöz'ün, "Uyuşturucu madde kullanımını özendirme" suçundan aldığı 5 yıl 10 aylık hapis cezasının kaldırılarak beraatine karar verilmesini istedi.

Flaş! Başsavcılık, Pucca'nın hapis cezasına itiraz etti!Yazar ve sosyal medya fenomeni olan 'Pucca' lakaplı Pınar Karagöz, Pablo Escobar ile ilgili attığı bir tweet nedeniyle "Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme" suçundan yargılanıyordu. Geçtiğimiz günlerde de davada karar çıktı ve Karagöz, 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Savcılıktan itiraz

Ancak bugün flaş bir gelişme yaşandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemenin kararına itiraz etti. Başsavcılık tarafından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne sunulan itiraz dilekçesinde; "Sanığın mahkumiyetine karar verilmesinin usul ve yasaya aykırı olduğu değerlendirilip istinaf kanun yoluna gidilmiştir" denildi ve Pınar Karagöz'ün beraati istendi. Ayrıca Pucca'nın avukatı Ali Furkan Tatlı da, İstinaf Mahkemesine başvurarak yerel mahkemenin kararına itiraz etti.