Aleyna Tilki pop dünyasını kızdıracak: "Yapanlar hit şarkı çıkaramadı”

Aleyna Tilki yaptığı son açıklamayla pop dünyasını kızdıracak gibi görünüyor. Genç şarkıcı kendisine Hande Yener'in “Rap, pop müziği öldürdü” açıklamasının hatırlatılması üzerine “Bence rap popu öldürmedi. Popçular şarkı yapmadı. Yapanlar da hit şarkı çıkaramadı” sözleriyle şaşırttı.


Aleyna Tilki, önceki gün Kuruçeşme'deydi. Magazin muhabirleri Tilki'ye Hande Yener’in “Rap, pop müziği öldürdü” açıklaması soruldu.


Aleyna'nın bu soruya verdiği yanıt pop dünyasını kızdıracak:


“Bence rap popu öldürmedi. Popçular şarkı yapmadı. Yapanlar da hit şarkı çıkaramadı”


“Biraz özensiz davranmaya başladı bazı abiler, ablalar. O yüzden rap’çiler özgürce üretim yaptılar. Genç kafalar yaratıcı hamleler yapınca böyle oldu. Pop müziğin sorunu yaratıcılık. Ben de rap yapacağım, çok seviyorum.”


Dünyanın en büyük müzik şirketlerinden WarnerMusic’le anlaşma imzalayan Aleyna Tilki, daha önce yurtdışında albüm çıkaran sanatçıların başarılı olamamaları hakkında ne düşündüğü sorusuna da yanıt verdi:


“Ben bu işi Amerikalılarla yapıyorum. Türk olmak çok büyük değer ama yurtdışı vizyonu da gerekli. Warner Music gibi bir şirketle anlaşan ilk kişi benim ve ben muhteşem Türk kültürünü yurtdışında da değerli kılmak istiyorum.”