Arka Sıradakiler'in oyuncuları şimdi ne yapıyor?


Arka Sıradakiler bir döneme damgasını vurmuş Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinden biri. 5 sezonda 193 bölümü yayınlanan dizide rol alan oyunculardan bazıları kariyerlerinin devam yıllarında büyük yapımlarda yer aldılar.


Bazı oyuncular ise tam anlamıyla ekranlarda yüzünü unutturdu. İşte dünüyle bugünüyle Arka Sıradakiler ekibi...


Bülent Çetinaslan / Oktay Bülent Çetinaslan, Arka Sıradakiler dizisinde 2007-2012 yılları arasında kesintisiz olarak rol aldı. Hatta aynı karakterle 2010 yılında Öğretmen Kemal dizisinde de yüzünü gösterdi.


Ancak bu projeden sonra 3 yıllık bir aranın ardından ancak 2014'te TRT Çocuk'ta Pırdino adlı bir animasyon dizide rol bulabildi.


Sinem Öztürk / Gamze Sinem Öztürk ise "Arka Sıradakiler" dizisinden sonra kariyerinde yükselmeye devam etti. Fikir Atölyesi programında sunuculuk yapan Sinem Öztürk 2012-2014 sezonlarında Huzur Sokağı dizisinde Şükran rolüyle izleyicilerin karşısına çıktı.


2014'te ise "Hayat Yolunda" dizisindeki Melis Saka rolüyle kamera karşısına geçti.


Öztürk şu sıralar Star TV'de yayınlanan "Kiralık Aşk" dizisinde Yasemin karakterine hayat veriyor.


Barış Atay Mengüllü / Saffet Arka Sıradakiler dizisinin belki de gündeme en çok gelen ismi olan Barış Atay Mengüllü, diziden sonra Hayat Devam Ediyor ve Şubat gibi projelerde yer aldı.


Şimdilerde ekranlara daha çok Gezi Parkı döneminden bu yana yaptığı açıklamalarla geliyor.


Fırat Çöloğlu / İbo Arka Sıradakiler'deki rolünden sonra sadece Böyle Bitmesin dizisinde 2012'de boy gösteren Fırat Çöloğlu, Arka Sıradakiler'deki 193 bölümlük performansının çok uzağında kaldı.


Dizinin yayınlandığı dönemde Öğretmen Kemal dizisinde aynı karakterle rol alan Çöloğlu, son olarak Karamanın Koyunu adlı bir TV filminde ve En Güzeli adlı bir sinema filminde boy gösterdi.


Deniz Sarıbaş / Sibel Arka Sıradakiler dizisinde 1. ve 149. bölümler arasında yer alan sonrasında 171. bölüme kadar ara verip, son 22 bölümde yeniden yer alan Deniz Sarıbaş,


Arka Sıradakiler'den sonra sadece Reaksiyon dizisinde Avukat Zerrin karakteriyle izleyici karşısına çıkabildi.


Sevda Dalgıç / Özge Dizinin ilk 160 bölümünde yer aldıktan sonra 11 bölümlük bir ara veren Sevda Dalgıç, son 22 bölümde yer almış bir isim.


Arka Sıradakiler'den sonra ise Nizama Adanmış Ruhlar dizisinde rol alıyordu.


Pelin Akil / Zehra Arka Sıradakiler'e 46. bölümde dahil olup 160. bölüme kadar projede yer alan Pelin Akil, bu diziden sonra seri halde projelerde yer aldı.


Kurt Kanunu, Seksenler, Suskunlar, Osmanlı Tokadı, Aşktan Kaçılmaz, Ne Münsebet gibi projelerde yüzünü gösteren Pelin Akil, geniş bir hayran kitlesine sahip. Akil şu sıralar ATV'de yayınlanan Aile İşi dizisinde rol alıyor.


Aytaç Er / İlhan (Pamuk) Dizinin ilk 160 bölümünde yer alan Aytaç Er, 11 bölümlük bir ara verdiği projenin sonuna kadar biçinde bulunmuştu. Arka Sıradakiler'den sonra Aytaç Er başka bir projede yer almadı.


Engin Yavaş / Rıza Engin Yavaş da, dizide 160 ila 171. bölümler arasında verdiği aralık dışında kesintisiz yer alan isimlerden. Yavaş, Arka Sıradakiler'den sonra herhangi bir projede yer almadı.


Merve Erdoğan / Eda Merve Erdoğan, Arka Sıradakiler'de 1-160 ve 180-193 bölüm serilerinde yer almış bir oyuncu.


Diziden sonra, Sevdaluk ve Emret Komutanım Yeniden gibi projelerde yüzünü gösterdi.