Emir Berke Zincidi: Irina abla ben Ronaldo'dan daha yakışıklıyım!


Emir Berke Zincidi, reyting rekorları kıran ‘Küçük Ağa’ dizisiyle Türkiye’nin çocuk starı. En büyük aşkı, dünyanın en seksi kadını Irına Shayk. Onları buluşturmak için Hakan Gence kolları sıvadı. Sonuç; saatler süren beklemeler, tanışma anında heyecandan düşen tansiyonlar ve mutlu sondu. İşte ikiliyi bir araya getiren Hakan Gence'nin Hürriyet Pazar'da kaleme aldığı o röportaj...


Emir Berke Zincidi nam-ı diğer Küçük Ağa’yla bir ay önce yaptığımız bir röportaj sırasında tanıştık. Okulunu, set ortamını, hayatını konuşurken konu aşka geldi. 'Kime aşıksın?' soruma tereddütsüz ‘Irına Shayk’ dediğinde es kaza ağzımdan 'Sizi tanıştıracağım' lafı çıktı. Boyumdan büyük verdiğim bu söze 9 yaşındaki Emir Berke bile inanmadı. 'Küçük Ağa’ya yamuk yapılmaz, sözümü tutmalıyım' diye diye kara kara düşünmeye başladım.


Hedef büyüktü: Irina’ya Ronaldo duvarını aşarak küçük aşığıyla buluşturmam gerekiyordu. Tam ben sözü unutmuş, Emir Berke umudunu kesmişken geçen hafta Irına Shayk’in Antalya’ya geleceğini duydum. Hemen telefona yapıştım. Önce Irina’yla yazışmalar yapıldı. Küçük starın ciddiyeti anlatıldı. Ardından Emir Berke’nin bütün set programı değiştirildi.


Ve soluğu Antalya’da aldık. Emir Berke’nin vazgeçilmez aksesuvarı iPad’i. Tabletinden Irina fotoğraflarına bakmaya doyamıyor... İlk boş anında Facebook’a giriyoruz. Hemen Irina’nın kişisel hesabını buluyor. Arkadaşlık talebi yolluyor. 'Binlerce talep vardır. Kusura bakma pek şansın yok' diyorum. Onun kendine güveni tam: 'Tanıştıktan sonra eminim kabul edecektir'.


Zaten konu Shayk olunca Ronaldo’ya bile kafa tutuyor: 'Büyük abilerim gibi Irina’yla Reina’ya gideriz. Hatta onu evden çıkarmam' diyor. Defileye bir saat kala en önde yerimizi alıyoruz. Küçük Ağa çok mutlu. Irina podyumda belirince 'Çak be' diyor. Sık sık 'Diğer mankenler Irına çakması' diye dip not düşüyor. Nefes almadan izlediği top modelin oteline gittiğimizde de saatlerce şikayet etmeden hayalini kurduğu ânı bekliyor. Buluşma vakti geliyor.


Görevliler otelin lobisine gelip Irina’nın odasına gidebileceğimizi söylediğinde o cesur yürek Emir Berke birden elime yapışıyor. 'Hakan abi sakın onun yanında bana soru sorma' diye defalarca söz alıyor. Yol boyunca onu zor sakinleştiriyorum. Kapı açılıp Irina Shayk karşımızda belirince Emir Berke önce gözlerini kocaman açıyor. Her anını beynine kazımak istercesine Irına’nın yüzüne uzun uzun bakıyor. Irina öpmek için uzandığındaysa Emir Berke kilitleniyor.


Sadece 'Bay bay' diyebiliyor. Çekim sonrası 'Hakan abi kilitlendim, tansiyonum düştü' dese de sonuçta onlar eriyor muradına biz çıkalım kerevetine. Madem Irina’ya aşıksın o zaman en yakın rakibin; Cristiana Ronaldo’dan başlayalım konuşmaya. Onların aşkını nasıl buluyorsun? - İlişkilerine bir şey diyemem. Ama Ronaldo kadar büyük olsam onu “bırak” derdim. Bıraksa ne olacak?


- O zaman Irina’nın peşinden giderdim. Annem ve babamı da omuzlarımda götürürdüm yanına. Hanginiz daha yakışıklısınız? - Ben tabii. Irına beni tanıdıktan sonra Ronalda hakkında fikrini değiştirebilir. Ama bu söylediklerimi sakın Ronaldo’ya söyleme! Onunla ilgili en merak ettiğin şey ne? - Neden Ronaldo’yu sevdiği. Sence neden? - Çok parası var diye herhalde. Bir de ünlü ve çok kası var. Adam iyi futbolcu, yakışıklı...


- Yakışıklı mı? E yani. Birazcık. En son birlikte çektirdikleri fotoğraflarını gördüğünde onları kıskandın mı? - Hayır. Kıskanç bir çocuk değilim. Hem ben 20 yaşımda olduğumda Ronaldo yaşlanacak o beni kıskansın. Peki Irina’yla bir gün geçirme fırsatın olsa neler yapardınız? - Eğer Ronaldo bir gün boş olsa Irina Shayk’ı alır Reina’ya giderdim. Irina’yla ikinizin bir şarkısı olduğunu duydum… -


Evet. “Bu şarkı kalbimin tek sahibine, ömürlük yarime, gönül eşime, bahar sensin bana gülüşün cennet, melekler nur saçmış aşkım yüzüne…” Bu şarkıyı aslında anneme söylüyorum ama Irina’yla da paylaşıyorum. Yeni Türkiye güzelini Irina’ya benzetiyorlar… - Hayır. Bence hiç benzemiyor alakası bile yok. Irina daha güzel. Onu sadece bir gün için sevdim. Bıraktım.


'Irına’ya aşığım' diyip duruyorsun. Aşkı tanımlasana? - Kelebek gibi içini ve her yerini dolduran bir şey.Heyecanlanıyorsun. Shayk’ın kelebekleri içini ilk ne zaman doldurdu? - Onu Google’da gördüm andan beri. Senin bilgisayarda Google yazınca Irina çıkıyor galiba… -Yok Hakan abi olur mu öyle şey? Google’da Victoria Secret melekleri yazıp arama yapıyorum. Tesadüfen Irina’nın fotoğraflarını da bir kere gördüğüm zaman hemen böyle aşık oldum.


En çok neyinden etkilendin? - Her yerini beğendim valla. Irına’yla tanışacağını duyduğunda ne hissettin? - Sette duydum. Harbiden tansiyonum düştü. Set arkadaşlarım 'çok şanslısın, bizi de yanında götürsene' dediler. Irına seni öpecekti öptürmeden ama neden? - Utanıyorum ne yapayım! Yakından görünce nasıl buldun? -Daha iyi. Çok güzel. Eskiden Adriana Lima’yı beğeniyormuşsun. Peki Irina’mı Adriana’mı?


Irına çok daha güzel.Adriana, Irına Shayk’a benzemeye çalışıyor. Makyaj yapınca öyle güzel oluyor. Ama gerçek yüzü pürütlü. Pürütlü? -Pürütlü işte pütürüklü Hakan abi. Google’de gördüm onun makyajsız halini. Hep mankenleri beğeniyorsun sanırım… - Tek kriter Victoria Secret olmaları. Türkiye’den kimi beğeniyorsun? - Kimse yok. Güzeller ama benim tipim değiller. Türkiye’de annemi beğeniyorum bir tek. Irına bir yana okulda falan aşk var mı?


- Hayır. Okulda kız arkadaşım yok zaten. Benim gözüm hep yükseklerde. Türkiye’nin küçük starı Emir Berke Zincidi’yle tanıştınız… - Evet. Çok tatlıydı. Ama biraz utangaç. Çocukları seviyor musunuz? - Kim çocukları sevmez ki. Onlar dünyanın en masum varlıkları. Hem kendi ülkem, hem Moskova’da çocuklar konusunda iki derneğe yardımda bulunuyorum.


Çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz? - Tabii. Ronaldo’da niyetli mi çocuk mevzusuna? -Ağzımdan laf almaya çalışma! Ama aileye inancım var.


Kaç çocuk olsun peki? - Bilemem ki. Bazı şeyleri planlamak mümkün değil. Madem aileye inancınız var evlenmeyi düşünüyor musunuz? - Evet, ama zaman veremem. Ronaldo’dan konu açılmışken geçen ay bir dergiye verdiğiniz pozlar gündem oldu... Hep bu derece cesur pozlara kızdığı söylenirdi… - Öyle bir şey yok. Hepsi dedikodu.


Dünya Kupası’nda sevgilinize nasıl destek olacaksınız? - Futbolu çok seviyorum. Ama çok yoğun bir programım var. O iş temposunda maçlara gidebilir miyim bilmiyorum. Soma’da büyük bir maden faciası yaşadık. Sizin babanız da madenciydi. Türkiye’deki kazayı duyduğunuzda ne hissettiniz? - Çok üzücü. Böyle bir durumda yapılması gereken ailelere destek olup bir bütün olmak. Benim babam da madende yaşadığı bir hastalık sonucunda hayatını kaybetti.


Bir madenci çocuğu olmanın zorlukları nelerdi? - Tabii zor. Ama babamın yaptığı işten hep gurur duydum. Çünkü bu işi yapan insanlar gerçekten güçlüler. Düşünsene saatlerce hatta günlerce yerin altında çalışıyorlar. Tek amaçları da ailelerine para götürmek. Bu yüzden öyle bir babanın kızı olmak gurur verici. Hikayeniz patates tarlalarında başlıyor. Hastanelerde çalışıyor, babanızı çok genç yaşta kaybediyorsunuz.


Bu zorluklar nasıl bir kadın yarattı? -Sıfırdan başlayıp bir yerlere gelmenin önemi başka. Benim hayat hikayemde de ailemin katkısı büyük. Çalışarak bir yerlere gelmenin önemi anlatılmaz. Geçtiğimiz hafta Türkiye Güzellik yarışması oldu. Yeni Türkiye güzeli Amine Gülşe size olan benzerliğiyle gündeme geldi. Sizce benziyor mu? - Gerçekten çok güzel bir kız. Koyu renk bir teni var herhalde o yanımız benzetildi. Ben Türk kadınlarının fiziği kadar karakterlerini de çok beğeniyorum.