Ezgi Mola: Hayalimi gerçekleştirdim

Şu sıralar ‘Maide’nin Altın Günü’ filminin heyecanını yaşayan Ezgi Mola, “Bir hayal kurdum ve gerçekleşmesi için geçilen tüm yollara katkı sağlamaya çalıştım” dedi.


‘Maide’nin Altın Günü’ filmi geçtiğimiz hafta vizyona giren Ezgi Mola, bir yandan yeni filmini anlatırken diğer yandan da bir dizi projesiyle sevenlerinin karşısına çıkabileceğinin sinyallerini verdi. Tek başına bütün bir sinema filmine hakim olmak, karakter yaratmak, üzerine sosyal medyası dair birçok kollarına hakim olmak... Bu süreci nasıl tarif edersiniz?


"Çok keyifli ve heyecanlı bir süreç. Bir hayal kuruyorsunuz ve sonrasında gerçekleşmesi için geçilen tüm yollarda bir katkı sağlamaya çalışıyorsunuz. Maide karakterinin oluştuğu noktadan vizyona girdiği her ana kadar sürecin içerisine dahil oldum. Maide’nin fikrinin oluştuğu andan şimdiye kadar yaşadığım her an benim için çok kıymetli"


Maide’nin Altın Günü, bir bakıma sizin de oyunculuğunuza dair bir meydan okuma mı? "Hayır, meydan okuma yok tabii ki... Bir komedi filmi yaptık, üstelik çok güldük eğlendik. Benim için farklı olan kısım; Maide’nin öyküsünün bana ait olması. Filmin her anına dahil olmam da ilginç bir tecrübe oldu benim için."


Rol aldığınız diziler, reklam filmleri, tiyatro oyunları ve sonrasında dizilere son verip yer aldığınız filmler... Kariyerinizde yolun başından beri istediğiniz tam olarak bu muydu?


"Yaptığım tüm işleri çok seviyorum. Dizilere son verdim diyemem. Son yıllarda dizilerde yer almamamın sebebi aynı anda bir kaç iş yapmamam. Şu son 5 yılda her sene sinema filmi çektim, geçtiğimiz sene de tiyatro oyunu yaptım. Yani eğer zamanlaması iyi olursa, sevdiğim bir senaryosu da olursa tabii ki dizi yaparım."


‘10 11 12’ oyununa da devam ediyorsunuz. Bu oyun, oyunculuk açısından sizi nasıl geliştirdi?


"10 11 12’de oynadığım kadın farklı biri. Seyircinin beni pek de görüp aşina olduğu bir enerjide değilim tiyatro oyununda. Bu oyunun benim için en cazip tarafı yönetmenimiz İpek Bilgin’le çalışmak ve partnerimin Enis Arıkan olması. Çok güvenli ve keyifli bir alanda olduğumu hissettim. Uzun yıllardır tiyatro yapmadığım için o alana adapte olmaya çalışmak, role İpek’in tekniği ile birebir oyunculuk çalışarak hazırlanmak büyük keyifti."