Futbolcular sergide buluştu!


DHA - Çeşme'de, Antalyasporlu Serkan Balcı'nın ressam olan eşi Berfin Balcı'nın açtığı 2. resim sergisinde birçok futbolcu bir araya geldi.


Antalyaspor'un futbolcusu Serkan Balcı'nın ressam olan eşi Berfin Balcı'nın resim sergisi, Alaçatı'da sergilenmeye başladı.


12 resmin sergilendiği serginin açılışına Galatasaray'da forma giyen Burak Yılmaz, Trabzonsporlu Olcan Adın, Eskişehirsporlu Necati Ateş,Trabzonsporlu Zeki Ayvaz, modacı Hakan Akkaya, sanatçı Bengü ve çok sayıda davetli katıldı.


Alaçatı'da açtığı resim sergisinin kariyerinde 2. Sergi olduğunu belirten Berfin Balcı, "Eşim Serkan Balcı, Trabzonspor'da oynarken ilk sergimi açmıştım. Şimdi çok sevdiğim Alaçatı'da 2. sergimi sanatseverlerle buluşturuyorum.


Resim sanatı ile okulda tanıştım ve hala şu anda öğreneceğim çok şey olduğuna inanıyorum. Burada eski yeni resimlerim bir arada sergileniyor. Şu ana kadar yaklaşık 60'a yakın eserim var. İçlerinde en çok sevdiğim 'Anne ve Çocuk' ismini verdiğim resim" dedi.


Reprodüksiyon çalışmalar gerçekleştirdiğini de belirten Balcı,"Bu tarz çalışmalarda beni çok etkileyen resimler görüyorum ve onlar üzerinde oynamalar yapıyorum. İnsanların resimlerini beğenmeleri çok hoşuma gidiyor ama eleştiri almak ve eksiklerimi bu eleştiriler üzerine kapatmayı çok istiyorum.


Eşim Serkan Balcı'da çok güzel fotoğraflar çekiyor. O fotoğrafı çekmesini çok seviyor ben de o fotoğrafı resimliyorum. Bu yolda çok şey öğreneceğimi düşünüyorum ve her sanatçının eserlerini çok beğeniyorum. Çünkü hepsinde ayrı bir emek var. Özellikle yurt dışına çıktığımızda ilk gittiğimiz yerler arasında müzeler yer alıyor. Ben futboldan pek anlayan bir insan değilim.


Ama en büyük destekçim eşim Serkan. Kızım Hira (4), okulunda en iyi resim yapan çocuk seçildi. İleride Serkan'ın fotoğraf sergisini görebilirsiniz. Bu bir sanat işi ve severek yapıyorum. Çok iddialı değilim ama sanatsız bir dünya da düşünemiyorum" dedi.


Serkan Balcı ise eşinin gözündeki rahatsızlıktan dolayı 4 yıldır resim yapamadığını, şimdi ise Alaçatı'da kariyerinin ikinci sergisini açtığını vurgulayarak,


"Ben eşimi her zaman destekledim ve yaptığı işe her zaman saygı duydum. Sanatı onunla beraber öğrendim. Evimizde resim ve fotoğraf sanatı Berfin sayesinde oluştu. Fotoğraf konusunda çok amatörüm ama fotoğraf çekmeyi çok seviyorum.


Eşim resim yapmaya başladığı zaman bana çok saçma geliyordu ama tamamlanmaya başladığı zaman o işin değerini anlıyorsunuz. O'nu yalnızca hayranlıkla izliyorum" diye konuştu.