Hülya Avşar'dan şaşırtan açıklamalar!


Hülya Avşar konuk olduğu 'Sabah Kahvesi' programında özel hayatına dair çarpıcı açıklamalar yaptı.


Öncelikli görevinin annelik olduğunu anlatan Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'nu kastederek 'biz hala aileyiz' dedi.


Benim için en büyük kariyer annelik. Toplumu kadınlar toparlar. Anneler üzerine düşen görevi yerine getirecek. Kadın vezir de eder, rezil de eder. Her şeyi sevgiyle halletmemiz gerekiyor. Kadına şiddette en büyük neden cehalet. Bu konuya kadın odaklı bakmak gerekiyor.


Bir gün içinde ne kadar çok işim olursa o kadar verimli oluyorum. Akşam 18:00'a kadar çalışırım. 18:00'dan sonra telefonlarımı kapatırım, asistanlarım dahi ulaşamaz. 18:00' dan sonra mutlaka zamanımı kendime ayırırım."dedi.


"Siyasetin içine girdiğiniz zaman siyaset yapmıyorsunuz. Dışardan siyaset yapılır. Bazen kendimi ifade etmek durumunda hissediyorum. Siyasetle ilgileniyorum. Ama vicdanımla hareket ediyorum. Birçok profesyoneli cebimden çıkartırım. Okurum, dinlerim ona göre de hareket ederim. İş hayatım, özel hayatım ve siyaseti farklı yerlere koyuyorum.


Biliyorsunuz Kılıçdaroğlu beni yalaka gördüğünü söyledi. Bütün saygımı yitirdim. Yakıştıramadım. Ak parti diğer partilerle arayı çok açtı. Medeniyet açısından yapılanları çok doğru buluyorum. Benim evim Aksaray’dan daha şaşaalı dedim. Burada bir amacım yoktu. Ne düşündüysem onu söyledim. Başkanlık sistemi konusunda cahilim. Sistem ne getirir bilmiyorum açıkçası konuyu araştırmadım. Bu konuda bilgim yok.


Öngörüsü olan herkesin sonunda mutlu olabileceğine inanıyorum. Farkındalık, Allah’ın kullarına vereceği en büyük yetenek. Ne şanslıyım ki bu özellik bende var


Sosyal medyada ve diğer mecralarda yazılanları ben okumasam da asistanlarım mutlaka bana ulaştırır. Yazılanlardan haberim olur ama herkese cevap veremem. Twitter ve diğer mecraları bire bir kendim kullanıyorum.


Beni uyaranları mutlaka dikkate alırım. Ama diğer yorumlara pek bakmam. Etrafına çok bakan ve yorumları takip eden insanlar çok başarılı olamıyor. Spor yaparken de en büyük kuralım. Yüzücüydüm ben. Ne zaman sağıma soluma baksam beni geçen var mı diye, hep elendim, sağıma soluma bakmadığım yarışlarda hep kazandım.


Elbette herkesin yaşadığı gibi benim de pişmanlıklar yaşadığım, pes ettiğim zamanlar oldu. Ama herkes zaman zaman yaşıyor bunları. Neden elenen ben olayım? Çok duygusal olmamam gerektiği zamanlar oldu. Duygusallığım bazen pişmanlıklar yarattı.


Dört duvar arasında ağlayarak hallettim çoğu sorunu. Aşk acısı yaşadım, mesleğimle ilgili başarısızlıklar oldu. Ancak bulunduğum konum benden beklentinin yüksek olduğu bir konum. Öncelikler benim için önemli. Önce kızım, ailem. Sonrası çok önemli değil. Ben en boş kadından daha fazla kendime zaman ayırıyorum. Spor çok önemli. Spora mutlaka zaman ayırırım.


Yaşımla ilgili veya ilerde yaşlanmakla ilgili hiç sorunum yok. Her zaman çok mutluyum. Anı yaşıyorum. Hatta Oscar ödüllü filmlerde oynamak için daha yaşlı olmayı bile isterdim.


Düşkün bir anne değilim, iyi bir anneyim. Birden fazla çocuğum olsun isterdim. Ama bazı arkadaşlarıma bakıyorum, bir çocuk büyüyor, diğeri okula gidiyor, parçalara bölünüyorlar. Böyle mutluyum.


Yıllarca oturup her gün “Baba” filmini izledim. Titanik filmini çok severim. Mavi Yasemin filmini birkaç kez izledim.


Benim için Türkiye’nin en zeki kadını yorumlarını doğru buluyorum. Kendimi takdir ederim. Olayları lehime çevirme konusunda çok başarılıyım. Hırslı değilim ama azimliyim. Hırs insana kötü şeyler yaptırır ama azim insanın sadece kendi amaçlarına yöneliktir. Kendimi tebrik ediyorum.


Kaya Bey’i bu stüdyoda ağırladım. Aslında o programda Kaya’ya bir kez daha saygı duydum. Çok seviyorum kendisini. İnsan olarak çok seviyorum. Bir erkek için gelip de o açıklamaları yapmak kolay değil. Biz hala aileyiz.