Listede Türk var mı?

Youtube gün geçtikçe uğrak bir platform haline geldi. Bunun en büyük sebebi para kazandırması... Ekonomi dergisi Forbes bu yıl en çok kazanan youtuberları açıkladı. Acaba listede Türk youtuber var mı?


Dan Middleton bu yıl toplamda 16,6 milyon dolar gelir elde ederek dünyanın en çok kazanan Youtuber’ı unvanını almayı başarmıştır.


Eğlence içerikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Evan Fong Bu sene toplamda 15,5 milyon dolar alarak en çok kazanan 2. Youtuber olarak anılmaktadır.


Genellikle spor videoları çekmekte olan Dude Perfect kanalı toplamda 14 Milyon dolar kazanmıştır.


Oyun videoları ile ünlenmeyi başaran bu Youtuber 2017 yılında toplamda 12,5 Milyon dolar kazanmayı başarmıştır.


Youtuberlık dışında pek çok mesleği bulunan Logan Paul bu sene youtube’dan toplamda 12,5 Milyon dolar kazanmıştır.


Daha çok eğlence içerikli videolar paylaşan Felix Kjellberg 2016 yılının en çok kazanan Youtube fenomeniydi.Fakat bu sene 12 Milyon dolar kazanarak diğerlerine kıyasla oldukça gerilere düştü.


Kazandığı para ile kendisine bir malikane alarak birçok haber sitesine konu olmayı başaran Jake Paul bu sene toplamda 11,5 Milyon dolar hasılat yapmıştır.


Smosh isimli Youtube kanalı bu sene toplamda 11 Milyon dolar kazanmıştır.


Oyuncak inceleme videoları çekmekte olan Ryan Toys Review daha küçük bir çocuk. Toplamda 11 Milyon dolar kazanarak listenin 9 sırasında yerini almayı başarmıştır.


Genellikle fenomenler ile ilgili eğlenceli videolar çekerek 10,5 Milyon dolar kazanan bu Youtuber Lilly Singh listenin 10. sırasında yer aldı.