Merve Boluğur: Aynaya bakınca gotik bir kadın görüyorum!


"Dizilerde kadın oyuncuların canlandırdığı roller çok kısır. Ben ikinci rolleri seviyorum, başrol takıntım yok" diyen Merve Boluğur: Ben aynaya baktığım zaman gotik bir kadın görüyorum; siyah saçım, beyaz tenim, kırmızı rujum...


'Acemi Cadı' dizisi ile tanınan Merve Boluğur; son günlerde 'Kuzey ve Güney' dizisinde canlandırdığı 'Zeynep' karakteri ile dikkat çekiyor. Simsiyah saçları, porselen gibi cildi ve çok nadir gülümseyen kıpkırmızı dudaklarıyla kuzey ülkelerinden gelen gotik rock şarkıcılarını andıran oyuncu; bu tarzını Codentry markası için tasarladığı koleksiyona da yansıttı. Boluğur; Instyle dergisinden Pınar Çelikel'e moda ve kariyeri konusunda merak edilenleri anlattı:


Acemi Cadı' gibi bir diziden 'Kuzey-Güney'e gelmek kolay bir şey değil. Oyunculuğa çocuk dizisi ile başladım. Orada beni takip eden küçük hayran kitlem zamanla kemikleşti. Onların arkamda olması çok büyük bir avantaj.


Dizilerde kadın oyuncuların canlandırabileceği roller çok kısır; iyi kız ve türlerini oynuyorsunuz. İkinci bir rolde ve öyle bir projede rol alacaksınız ki, sivrilebilesiniz. Bu nedenle ben ikinci rolleri seviyorum; başrol takıntım yok.


Sinema filminde rol almayı çok istiyorum; sürekli senaryo okuyorum.


Bir şeyle ne kadar oynarsan, o kadar kötü olur. Ne zaman cildime bakım yaptırsam sivilce çıkar; saçıma bakım yaptırsam saçım yanar. Anladım ki; hayatta en iyi şey doğallık. O yüzden cildimle, kaşlarımla oynamıyorum. Saçımı da çok boyatmıyorum.


Aşkta kelimelerden, sözlerden çok hoşlanmıyorum. Çünkü kırabiliyor ya da yanlış anlaşılabiliyorlar. Ama gözler öyle mi? Samimiler, yalan söylemezler. Gözlerim pek çok şeyi karşımdakine anlatır.


Ben aynaya baktığım zaman gotik bir kadın görüyorum; siyah saçım, beyaz tenim, kırmızı rujum...


Haftada iki-üç gün pilates yapıyorum. Sanal ortamda benim kadar ünlü olan, şitsu cinsi köpeğim Çiko'yu dolaştırmaya çıkıyorum.


Kafamda birkaç parça belirlerim. Bunlar genelde ya sezondan beğendiklerim ya da her zaman aldığım ve ihtiyacım olan şeylerdir. Bir mağazaya girdiğim anda göz ucuyla ortamı tarar, bulur ve alırım. Çok kolay bir müşteriyimdir; yeter ki aradığım şeyi orada bulayım.


Ben; gündüz şıklığını, geceye taşımayı seviyorum. Sade ve şık olduğu kadar iddialı giyinmeyi tercih ederim. Böylece hem gündüz, hem de gece gittiğim ortamda kendimi iyi hissederim. İddiadan kastım da dekolte değil; bir elbisenin jilet gibi üzerinize oturmasını kastediyorum.


Kadını kadın gibi gösteren elbiseleri tercih ederim; sıkı kumaşlarıyla vücudu saran ve kıvrımları gösteren modeller...

Bu haberler de ilginizi çekebilir: