Modern Don Kişot Mehmet Günsür!

“Martıların Efendisi” filmiyle beyazperdede boy göstermeye hazırlanan Mehmet Günsür, yapım için “Bu bir gişe filmi değil, bir Don Kişot hikayesi” dedi.


Oyuncu Mehmet Günsür, önceki gün bir dergi için Nişantaşı’nda fotoğraf çekimi yaptı. Çekimin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu, ailesi İtalya’da yaşadığından Roma ve İstanbul arasında mekik dokuduğunu söyledi: “Eve gitmesem çocuklarım darılır. Haftada iki kez Roma’ya gidip geliyorum.”


GİŞE FİLMİ DEĞİL Günsür, başrolünde oynadığı, 22 Aralık’ta vizyona girecek yeni filmi “Martıların Efendisi” hakkında da konuştu: “Biz filmi çok sevdik. Ben fiziksel yönü ön planda olan bir karakteri canlandırdım. ‘Martıların Efendisi’ni gişe filmi olarak görmüyoruz. Çok izlensin istiyoruz ama diğer filmlerle farklı kulvardayız.


Gişeyi düşünmeden hikayemizi anlatmak istedik, sanatsal yönü olan bir film yaptık. Bu, bir romantik komediye gidermiş gibi gidilecek bir film değil. Başka bir film, başka bir hikâye. Don Kişot hikâyesi aslında; bir adam ve karşısında bir dünya.”


Fİ’NİN BÜYÜSÜ KAÇMAZ Mehmet Günsür, rol aldığı internet dizisi “Fi”nin başarısıyla ilgili sorulara da şöyle yanıt verdi:


“Fi, kadrosu güzel, hikayesi kuvvetli olduğu için izleniyor. Dizinin internetten ulusal bir kanala geçmesi halinde büyüsünün kaçacağına da inanmıyorum. Çünkü televizyonda yayınlandığında çok fazla sansürlenecek bir şey yok.” Kaynak: hurriyet.com.tr