Oktay Kaynarca'dan cevap geldi: "Ne değişti?"

Usta sanatçı Oktay Kaynarca, setlerin başlamasına tepki göstermeyen Oyuncular Sendikası’nın kendisi için yaptığı açıklamaya, “O günden bu güne ne değişti?” diyerek, tepki gösterdi.


Oktay Kaynarca ile Demet Akbağ’ın başkanı olduğu Oyuncular Sendikası arasında yeniden başlayan setler yüzünden tartışma çıktı.


Kaynarca’nın, “Setler dursun diye bağıranlar şimdi ne diyecek?” sözlerine dernek, “Salgından etkilenen tüm ülkelerde yapımlar 10-20 Mart tarihi arasında tamamen durmuştur. İstanbul’da bulaş katsayısı ‘16’iken devam eden set vardı. 1 Haziran’da tüm sektörde normalleşme planları uygulanmaya konulmuştur” açıklaması yaptı.


‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinin virüs nedeniyle erken sezon finali yaptığını belirten oyuncu, “150’ye yakın kişi iki ay daha az para götürebildi. O günden bu güne ne değişti? ‘Normalleşme başladı diyeceksiniz’ evet ama verilere bakıldığında şimdiyle o dönem arasında çalışmayı engelleyecek ne gibi bir uçurum var?" dedi.


Kaynarca, "Keşke set emekçilerinin çalışmadıkları iki ayını da nasıl kapatacaklarına dair istatiksel bir çalışma yapsaydınız" ifadelerini kullandı. (Kaynak: milliyet.com.tr)