Mert Fırat ile İdil Fırat, Phuket'te! Filleri yıkayıp, temizledik...

İdil Fırat ile oyuncu Mert Fırat, Mart 2018’de aşk yaşamaya başlamış, 6 Eylül’de Çeşme’de evlenmişti.


İdil Fırat ile oyuncu Mert Fırat, Mart 2018’de aşk yaşamaya başlamış, 6 Eylül’de Çeşme’de evlenmişti.


O dönem Mert Fırat, ‘Ufak Tefek Cinayetler’de oynadığı için balayına çıkamamışlardı. Yılbaşını Hollanda’da geçirmişler, rötarlı balayını Amsterdam’da yapmışlardı.


Çift şu sıralarda Tayland’ın Phuket Adası’nda. Tatilden renkli kareleri paylaşan mutlu çift deneyimlerini de takipçilerine aktardı.


İdil Fırat paylaştığı bu fotoğrafın altına şunları yazdı; Bugün hayatımın en ilginç ve en keyifli deneyimlerinden birini yaşadım! Phuket’te fil yetimhanesine gittik.


Burada kurtarılmış filler var. Çalıştırılan, turistik gezilerle insan taşıyan veya sirklerde cambazlık yaptırılan fillerden şanslı olanları kurtarılıp bu gibi yetimhanelerde, doğal ortamlarında yaşamaya devam ediyor.


Biz bugün filleri sevdik, yemek yedirdik (mısır, bambu ve dev pilav topu), çamur banyosu yaptık ve temizledik. Gerçekten çok güzeller. Özellikle yıkanıp fırçalanmaktan (aynı oto yıkama gibi) çok keyif alıyorlar.


Lütfen cambaz gösterilerine gitmeyin, fillerin üzerine binmeyin. Onlara bu “numaralar” türlü işkencelerle öğretiliyor maalesef. (Kaynak: hurriyet.com.tr)
Bu haberler de ilginizi çekebilir: