Ünlü oyuncu Sinem Kobal'ın güzellik sırları..


Yeni sezonda ‘Küçük Sırlar’ dizisinde rol alan Sinem Kobal, doğal güzellikten yana olduğunu söyledi. Cosmopolitan’ın ‘Beauty’ ekine röportaj veren genç oyuncu, kişisel bakım konusunda hayli yetenekli olduğunu belirterek, şunları anlattı


Saç ve makyajla uğraşmak bana çok keyifli gelir, bu konularda el becerim olduğu söylenir. Arkadaşlarım sürekli oje sürdürür bana. Birini hazırlamayı çok severim, hatta bir arkadaşımın nişan makyajını da ben yapmıştım.


Kokusu biraz kötü ama değiyor gerçekten. Ona da şöyle bir çözüm buldum; bakım sonrası saçımı yıkarken önce saç kremi, sonra şampuan, sonra tekrar saç kremi uyguluyorum. Bu şekilde saç çok daha kolay arınıyor.


DUDAK NEMLENDİRİCİSİ YETER Günlük hayatta hiç makyaj yapmıyorum. Setlerde sürekli makyajlı olduğum için gerek duymuyorum. Dudak nemlendiricisi ve maskara uygulayıp kendimi sokağa atıyorum.


Ancak çok yorgun görünüyorsam, yüzümü biraz renklendirmek için makyaj yapıyorum. Özel bir yere gitmem gerekiyorsa fondöten kullanmadan hafif bir makyaj tercih ediyorum.
SİNEM’DEN 3 TÜYO Ne olursa olsun makyajınızı temizleyip uyuyun. Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın ve hafif su bazlı nemlendiricileri tercih edin. Teniniz açık renkliyse ağır makyajdan kaçının. Solaryumdan uzak durun.


KIZARMIŞ PATATES VE ÇİKOLATA TUTKUNU Yemek yemeye bayılıyorum. Metabolizmam hızlı yakıyor. Annem de benimle aynı kiloda neredeyse; genetik sanırım. Çocukken zayıflığım yüzünden “Üzerime hiçbir şey olmuyor” diye ağlardım. Zayıf olmak güzel olmak anlamına gelmiyor bence. Herkesin kendine yakışan bir kilosu var ve sağlıklı bir şekilde o kiloyu korumak en önemlisi. Bedenime çok yüklenmeden sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.


Arada kaçamaklar yapıyorum. Bunun bir sakıncasını görmüyorum. Çünkü çok yoğun bir çalışma tempom var ve sürekli hareket halindeyim. Çok fazla tatlı sevmem ama çikolataya zaafım var; yemeden duramıyorum. Patates kızartmasına da bayılırım ama genelde ev yemeklerini seviyorum.