Ünlü oyuncuların canlandırdığı karakterler ve hiç değişmeyen ortak kaderleri

Bazı ünlü oyuncuların TV ekranındaki kaderleri hiç değişmiyor.


"Kader ağlarını öyle bir örüyor ki" ne yaparlarsa yapsınlar bunu kolay kolay değiştiremiyorlar. İşte ünlü oyuncuların, izlenme rekorları kıran dizilerde canlandırdığı karakterler ve onların hiç değişmeyen ortak kaderleri.


Her ne kadar özel hayatında tam tersi olsa da dizilerde Kıvanç Tatlıtuğ'un canlandırdığı karakterler bir türlü aşkta mutluluğu bulamıyor. Bunun ilk örneği Menekşe ile Halil. Tatlıtuğ, Menekşe ile Halil dizisinde de aşkını doya doya yaşayamayan bir karakteri canlandırmıştı.


Bu dizide Tatlıtuğ'un canlandırdığı Bosna göçmeni Halil, Almanya'da doğup büyüyen Menekşe'ye aşık oldu. Ama Menekşe'nin ailesi onun Halil ile evlenmesine karşı çıktı.


Onun yerine Menekşe'yi kendi istedikleri bir başkasıyla evlendirdiler. Dizi boyunca Menekşe ile Halil birbirlerine kavuşabilmek için nice güçlüğü yenmek zorunda kaldı.


Bu kadarla bitmedi. Aşk-ı Memnu'da canlandırdığı Behlül karakteri de "yasak aşk" kurbanı oldu. Yakışıklı oyuncu kendisini büyüten amcasının karısı Bihter'e aşık olan Behlül'e hayat vermişti.


Behlül ile Bihter tutkulu aşklarını kaçamaklarla yaşamaya çalıştılar hep. Behlül sonunda amcasının kızı Nihal'e aşık oldu. Tam onunla evlenmeye hazırlanırken Bihter canına kıyıp gerçekler ortaya çıkınca Behlül'ün hayatı da tamemen değişti.


Dizinin finalinde Bihter canına kıydı, Behlül de kendini sokaklara vurdu.


Tatlıtuğ'un Kuzey ve Güney dizisindeki karakteri de benzer bir durumu yaşadı.Dizi, aynı kıza aşık ve birbirine taban tabana zıt karakterlere sahip iki kardeşin öyküsü üzerine kuruluydu. Bu dizinin "hem kurban hem maktul" ateşli kahramanı ise Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı Kuzey karakteri.


Aşkını itiraf edeceği kıza elinde çiçek ve hediyeyle giderken Buğra Gülsoy'un oynadığı öz ağabeyini o kızla öpüşürken görünce beyninden vurulmuşa döndü Kuzey.Çiçekleri de hediyesini de sokağın ortasına fırlatıp ağlayarak uzaklaştı.


Yıllar sonra Cemre, Kuzey'in ilgisine karşılık verecek gibi oldu ama bu kez de Kuzey ondan uzaklaştı. Sonunda Cemre bir başkasıyla evlendi. Özetle bu dizide de Tatlıtuğ, bol bol aşk acısı çekti.

Tatlıtuğ'un kaderinin dizilerde değişmeyen noktalarından biri de Zerrin Tekindor. Kuzey ve Güney dizisinde Kuzey'in aşık olduğu Cemre'nin annesi rolünü canlandırıyordu Tekindor. Kızının ne Güney ile ne Kuzey ile yakınlaşmasını istemiyordu Cemre'nin annesi. Yani Kuzey'in aşkı önündeki engellerden biriydi.


Tekindor, Aşk-ı Memnu'da da Nihal ile Bülent'in dadısı Matmazel Denise De Courton'u canlandırmıştı. O dizide de Behlül'e güvenmediği için Nihal ile yakınlaşmasını hiç istememişti Tekindor'un canlandırdığı karakter.


Tatlıtuğ'un canlandırdığı karakterlerin kaderi Cesur ve Güzel'de de en azından şimdilik çok farklı değil. İntikam almak amacıyla yakınlaştığı ailenin kızı Sühan'a aşık olup evlendi.


Ama yine de mutluluğu bir türlü bulamadı. İki aşık acı çekmeye devam ediyorlar. Bakalım dizinin ilerleyen bölümlerinde neler olacak.


Usta oyuncu Vahide Perçin de dizilerde genellikle ailenin direği görevini üstlenen güçlü kadınları canlandırıyor. Bir İstanbul Masalı'ndaki karakteri bunun örneklerinden biriydi.


Bu dizideki Suzan Kozan karakteri hem maddi güçlüklerle savaşmak hem de ailesini bir arada ve güçlü tutmak zorundaydı. Çocuklarının ve kocasının sorunlarına çare bulmaya çalışmak da cabası.


Perçin, Adını Feriha Koydum dizisinde bir apartman kapıcısının karısını oynadı. Karakteri, yarım kalmış hayallerini kızı üzerinden gerçekleştirmeye çalışan Zehra aynı zamanda büyük şehirde kocasına destek olup ailesini de ayakta tutmaya çalışıyordu.


Vahide Perçin'in canlandırdığı güçlü anne karakterleri bununla sınırlı değildi.


Deneyimli oyuncu daha önce rol aldığı Annem dizisinde de kararlı ve güçlü bir kadını oynamıştı.


Kocasından boşanıp kızını tek başına büyütmeye çalışan Zeynep karakterini ekrana taşımıştı Perçin.


Deneyimli oyuncu bu sezon Anne dizisinde kamera karşısına geçiyor.


Yeşilçam'ın deneyimli aktörlerinden Halil Ergün de son dönemde bir çok dizide aile babası karakterlere hayat verdi. Yaprak Dökümü'nde canlandırdığı Ali Rıza Bey karakteri seyircinin hafızasına kazındı kelimenin tam anlamıyla.


Ailesini ayakta tutmaya çalışan Ali Rıza Bey kimi zaman çocuklarından darbe yedi. Ama yine de ayakta kalmasını bildi. Dizinin final bölümünde Ali Rıza Bey'in ölümüne milyonlarca seyirci gözyaşı döktü.


Ergün, Baba Evi adlı dizide de üç çocuk babası bir aile babasını oynamıştı. O dizide de biraz tatlı sert bir babaydı ve kimi zaman kızlarıyla kimi zaman karısıyla sorunlar yaşıyordu.


Ergün'ün oynadığı karakterlerin değişmez özelliklerinden biri de sık sık kalp krizi geçirip hastaneye düşmeleri. Son olarak Yaprak Dökümü'nde hem kap krizi hem felç geçirmişti Ergün'ün oynadığı Ali Rıza Bey.


Ayten Uncuoğlu'nun ekrana damgasını vuran rollerinden biri Aliye dizisindeydi. O dizide gelini de dahil herkese hayatı zindan eden kayınvalide karakterini başarıyla ekrana taşımıştı Uncuoğlu.


Onun hayat verdiği İkbal Karahan ekranın unutulmayan kötü karakterlerinden biri olarak tarihe geçti.


Daha sonra pek çok dizide farklı karakterleri canlandıran Uncuoğlu yeni sezonun dizilerinden Sensiz Olmaz'da oğlunun evlenmek istediği kadına çocuklu ve dul diye karşı çıkan bir kadını canlandırıyordu.