Ünlüler deprem sonrası harekete geçti! Elazığ için destek çağrısı...

Ünlü isimler, Elazığ’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremden sonra, sosyal medyadaki sayfalarını kararttı. Sanatçılar, şehre yardım kampanyaları başlatırken, takipçilerinden de destek istedi.


Demet Akalın, sosyal medya hesaplarından sivil toplum örgütlerine seslendi. Şarkıcı, “Çaresiz kalmak çok üzücü... Biz ne yapabiliriz? Oraya gidecek dernekler bana ulaşabilir mi?” notunu düştü. Akalın, daha sonra evine giremeyen vatandaşlar için hazırladığı mont ve botları Üsküdar Belediyesi vasıtasıyla şehre göndererek, “Uyuyan dostların canı sağ olsun” diye yazdı.


Ceyda Düvenci, havanın soğuk olması nedeniyle başlatılan kampanyalara destek oldu. Oyuncu, “Dışarısı çok soğuk. Elazığ için battaniye ve yorgan toplama zamanı... Başınız sağ olsun” diyerek, takipçilerine seslendi.


'DERİNDEN ÜZDÜ' Çok üzgün olduğunu belirten Funda Arar, “Yaşanan deprem derinden üzdü. İnşallah daha fazla can kaybı olmaz.Dualarımız sizinle” dedi.


Işın Karaca ise, “Milletçe nefesimiz kesildi. Dualarımızın yanı sıra maddi ve manevi desteklerimizi esirgemeyelim. Kurtarılma haberlerini alalım” açıklamasını yaptı.


'ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN' Günlerin zor geçeceğini söyleyen Esra Erol, “Hem deprem korkusu hem de eksi 8 derecedeki soğuk... Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek, üzüntüsünü belirtti.


'İNŞALLAH GÜZEL HABERLER ALIRIZ' 15 saat sonra bir vatandaşın enkazdan çıkarıldığı anın video’sunu paylaşan Fettah Can, “İnşallah güzel haberler almaya devam ederiz. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum” notunu düştü.


TEŞEKKÜR ETTİ Müge Boz, gece dışarıda kalanlar için kapılarını açan dernek ve vatandaşlara Instagram’dan teşekkür etti. Oyuncu, “Başımız sağ olsun. Yardımlaşma hikayelerini duymak çok güzel” notunu düştü.


PROGRAMINI İPTAL ETTİ Deprem nedeniyle TRT Müzik’teki ‘İpek Yolu’ programını ertelediğini açıklayan İpek Açar, “Bütün dualarımız onlar için” diyerek, geçmiş olsun dileklerini sundu.


'UMARIM HERKES İYİDİR' Dünyaca ünlü Türk fotoğrafçı Mert Alaş, “Çok üzüldüm. Umarım herkes iyidir. Bütün gün Elazığ için dua edeceğim” şeklinde konuştu.


'DUALARIMIZ SİZİNLE' Ajda Pekkan, “Çok geçmiş olsun Elazığ... Kalbimiz de, dualarımız da sizinle” ifadelerini kullandı.


'YÜREKLER BURKULDU' “Mustafa Sandal, “Dualarımız Elazığ için... Yürekler burkuldu. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır diliyorum” diye yazdı.


SAYFASINI KARARTTI Mine Tugay, “Geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Umarım daha fazla acı haber almayız” notuyla, sayfasını kararttı.


'MUCİZE KURTULUŞLAR İÇİN' Kıvanç Tatlıtuğ, “Büyük geçmiş olsun. Kayıplarımız için baş sağlığı, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara sabır diliyorum. Mucize kurtuluşlar için dualarımız sizinle” diye yazdı.


'UYKU TUTMADI' Şehrin fotoğrafını yayınlayan Deniz Seki, “Yemin ederim uyku tutmadı. Sürekli haberleri takip ediyorum. Umarım daha fazla can kaybı olmaz. Bu soğukta yardım eli uzatan arama çalışmalarında destek olan herkesten Allah razı olsun” açıklamasını yaptı.


KONSER GELİRİNİ BAĞIŞLADI maNga grubu, dün gece Ankara’da verdiği konserin gelirini Elazığ için bağışladı. Instagram’dan açıklama yapan grubun üyeleri, “Onlar için sahne alacağız. Milyon Yapım ve maNga olarak, ailesini kaybeden çocuklara destek olacağız” diye yazdı.