Victoria's Secret'ın yeni meleği Josephine Skriver


Victoria's Secret'ın yeni meleği Josephine Skriver oldu.


Danimarka doğumlu Josephine Skriver, ilk kez genç kızlık yaşlarında New York seyahati sırasında keşfedildi. Aldığı teklif ilgisini çekti ve uluslararası arenaya adım atmadan önce Danimarka’da modellik kariyerine başladı.


2011 Şubat’ında New York Fashion Week’e ilk kez katılan Josephine, ünlü markalar için podyuma çıktı. Aynı yıl Balenciaga, Chanel, Dolce & Gabbana, Valentino ve Yves Saint Laurent’ın Milano ve Paris defilelerine çıktı; en önemlisi de Prada defilesinin kapanışını yaptı.


Kariyerine böylesine başarıyla adım atan Josephine, 2013 yılında ilk defa Victoria’s Secret Fashion Show’a katıldı.


Modellik kariyerinin yanı sıra küresel LGBTİ haklarının hararetli savunucusu olan Josephine, Family Equality Council (Aile Eşitliği Konseyi) ve COLAGE gibi kurumlarda görev alıyor. Lezbiyen bir anne ve gay bir babanın kızı olarak yetişen Josephine, geçmişini açık sözlü bir biçimde dile getirmekten çekinmediği gibi, dünya çapındaki LGBTİ ailelerin üzerindeki olumsuz yargılara karşı mücadele veriyor.


Benzersiz hikayesi bugüne dek Amerikan Vogue, Huffington Post, i-D ve Australia Today gibi yayınlarda yer bulan Josephine, kendi yolculuğunu paylaşarak LGBTİ ailelerinin çocuklarına ve gelecek kuşaklara ilham kaynağı olmak istiyor.