Yelkencilerin fırtınada nefes kesen mücadelesi

(DHA)- BODRUM'da bugün başlayan CFM-BAYK Kış Trofesi Yelken Yarışları 5'inci ayağında, yelkenciler rakipleri kadar şiddetli rüzgar altında hava şartları ile de mücadele etti.


Muğla'nın Bodrum ilçesinde CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina A.Ş. işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen 2017 CFM - BAYK Kış Trofesi'nin 5'inci ayağı bugün saat 12.00'de başladı.


İki gün sürecek olan yarışların ilk gününde Karaada önlerinden verilen start ile denize açılan yatlar Haremtan Burnu, İnceburun, Bitez ve Çelebi adası-Bodrum rotasında 14 millik rotada mücadele etti.


Yarış anında rüzgarın sık sık ve aniden yön değiştirmesi nedeniyle yelkenciler zor anlar yaşadı. Yarışa Ankara, İstanbul, İzmir, Marmaris ve Mersin'den 45 yatta 315 yelkenci katıldı.


18 derece hava sıcaklığında ancak saatteki hızı 60 kilometreyi aşan şiddetli rüzgar altında yapılan yarışlarda, yatçıların mücadelesi nefesleri kesti.


Yarışlara yarın 16 millik Bodrum-Kara Ada-Bodrum etabı ile devam edilirken 29 Nisan tarihinde Milta Marina'da düzenlenecek tören ile ödüller sahiplerini bulacak.