'Yüz karası' dedi bombaladı... 'Utanman da mı kalmadı!'

Ünlü yazar ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, Arda Turan'ı ağır sözlerle eleştirdi.


İşte Hıncal Uluç'un çok konuşulan o yazısı ve özetle Arda Turan eleştirisi...


- Arda'ya acele "Doktor" lazım. "Doktor" dediğim "Ruh doktoru!.." Çünkü bu delikanlının profesyonel yardıma ihtiyacı var. Çünkü hiç kimse, hem de bu kadar değerliyken kendi kendini böylesine ısrarla ve inatla yok etmek için çırpınmaz.. Sanatsever okurlarım bilirler.. Ünlü bir sanatçının eseri müzayedede milyonlarca liraya (1.4 milyon dolar) satılmıştı. Alıcı, tablosunu almaya gittiğinde bir sürprizle karşılaştı. Soyut sanatın dehalarından sanatçı (Banksy) tablonun içine gizli bir cihaz yerleşti


-Son aldığım haber, alıcı ve müzayede firması hâlâ durumu tartışıyorlar. Eser tahrip mi edilmiş, yoksa sanatçının yaptığı soyut eser, asıl bu gizlice tahrip sonu kalan mı? Arda'nın da ruhunda benzeri bir cihaz var.. Onu için için kemiriyor ve yok ediyor. Vücudunda olsa, operatörler çeker alır. Ama bu genç adamı kemiren cihaz ruhunda. Onun için "Ruh doktoru" şart!.


- Yani sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en gözde sporcularından biriyken, Barcelona gibi bir takıma kadar yükselmişken, böyle hataları arka arkaya nasıl yapar bir adam?. Barcelona şutladı. Ders almadı. Milli takımdan kovuldu.. Ders almadı. Bu ülkede ne Fenerbahçe, ne de Galatasaray talip bile olmadı.. Ders almadı. Başakşehir son bir şans tanıdı.. Onu bile kullanamadı.


- Yüz karası bir olay yaratıp çok ağır ceza aldı. İşte Süper Lig başlayalı 8 hafta oldu, Arda hâlâ tribünde. Heyecanla, hırsla sahaya dönmesini, eski Arda olmasını bekleyenlerin başında geliyordum. Daha birkaç gün önce yazdım da.. Şu yaptığı rezilliğe, ayıba, utanca bakın.. Tutar tarafı yok. A'dan Z'ye yüz karası, her şey. Rezalet!.. Skandal!. Evlisin. Eşin hamile.. Doğumu yakın. Senin de sahalara dönmen yakın.. Şu yaptığın işe bak, Arda!. Utanman da mı kalmadı?.


- Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ bu yazımı okur mu?. Normalde bu skandaldan sonra Arda'yı derhal sözleşmesini feshederek kapıya koymanız gerekirdi. Ama hep söylediğim bir laf var. "Bu ülkede yetenekler patates tarlasında yetişmiyor." Bir yeteneği harcamak kolay. Zor olan kazanmaktır. Arda'yı kazanmak için sonuna dek savaşmalıyız.


- Bay Gümüşdağ, Hem Başakşehir'in hem Milli Takımın Arda'ya ihtiyacı var. Siz ikisinden de sorumlu makamlardasınız. Bu genç adamı mutlak hele sporcuları çok yakından bilen bir Uzman Doktora teslim edin. Ben bir isim de vereyim.. Prof. Dr. Acar Baltaş!. Sporla ve sporcu ile iç içe bir uzmandır. Sporcu ruhunu en iyi bilenlerin başında gelir. Hem onunla, hem Arda ile konuşun ve bu ikisini buluşturun, mutlak.. Arda'ya sahiplenin!. Hemen!. Lütfen! (Sabah.com.tr)