Gülben Ergen'den Erhan Çelik davası hakkında ilk açıklama!

Gülben Ergen, eski eşi Erhan Çelik'e açtığı dava hakkında ilk kez konuştu.

Gülben Ergen'den Erhan Çelik davası hakkında ilk açıklama!

Şarkıcı Gülben Ergen, eski eşi Erhan Çelik'i sosyal medyadan paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet etmişti. Çelik hakkında "Zincirleme suretiyle özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan 2 buçuk yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Dün görülen mahkemede Erhan Çelik'e 2 yıl hapis cezası verilmiş, daha sonra Çelik'in kişilik özelliklerini, mahkemede tutum ve davranışlarını göz önünde bulunduran mahkeme mahkumiyet hükmünün geri bırakılmasına karar vermişti ve Erhan Çelik'in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına hükmetmişti.

Gülben Ergen'den ilk açıklama

Mahkemenin ardından dün Radyo Viva’da yayınlanan Ağır Masa programına telefonla bağlanan Gülben Ergen, şu açıklamayı yaptı:

"Bu gün kazanılan ilk zafer değil, devamı da gelecek. Çok zor bir süreçti, bir kadın olarak benim yaşadığım. Maalesef ülkemizde acı çeken ve çektirilen kadınlara seyirci kalmak gibi kötü bir alışkanlığımız var. Seyir ederken ya da izlerken televizyon da ya da yazılı ve ya görsel medyada, bunun içeriğini göremiyoruz ama yüzeysel bir şekilde magazinselleştiriliyor bazı acılar ve kederler. Oysaki magazinle hiç bir şekilde alakası olmayan ağırdı ve zordu.

'Haklı olanın kendini savunmaya ihtiyacı yoktur'

Sizler biliyorsunuz bunu ve bugün ilk cezanın kabulünü yaşadık ilk mayıs ayında ve sonrasında devamı da gelecek çok daha önemli sonuçlarla karşılaşacağız . Haklı olan hiç kimsenin kendini savunmaya ihtiyacı yoktur. O yüzden ben 1,5 senedir hiçbir şeklide cevap vermedim sadece işimi iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ve bundan sonra da bu böyle devam edecek.”