Aslıhan Gürbüz'ün setlere ara verme nedeni ortaya çıktı!

Ufak Tefek Cinayetler'de canlandırdığı Merve karakteriyle ekrana damga vuran Aslıhan Gürbüz'ün setlere ara verme nedeni ortaya çıktı.Güzel oyuncu Aslıhan Gürbüz, 'Ufak Tefek Cinayetler' dizisinin final yapmasının ardından İstanbul'dan ayrılmış ve Ege'ye yerleşmişti. Gürbüz, oyunculuğa da ara vermiş ve setleri bırakmıştı. 36 yaşındaki güzelin bu kararının altındaki sebep belli oldu. Saatler süren set çekimlerinin güzel oyuncuyu hem bedenen hem ruhen tükettiği bu sebepten kendine bir hayat kurduğu ortaya çıktı.

Aslıhan Gürbüz yeni yaşamını anlattı!

Aslıhan Gürbüz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Tam bir sene önce bugün bir karar vermiştim. İstanbul’dan uzaklaşacak ve sağlığıma kavuşacaktım. Son 6 seneye 4 ameliyat ve 3 ayrı sakatlık sığdırmış, yaşımdan beklenmeyecek bir performans ile tüm omurgamı haşat etmiş, bedenimde ki tüm ihtiyacım olan hormon ve vitaminleri tüketmiştim.

Üstüne üstlük psikolojim son ameliyatla yerlerdeydi. Dile kolay 2 bel fıtığı ameliyatı , 2 adet köprücük kemiği platini takma-çıkarma, 1 adet fizik tedavisi 7 ay süren donuk ve çatlak omuz, bir adet diz kapağında kemik iliği ödemi ve menüsküs yırtığı ve yıllar önce ki trafik kazamdan yadigar boyun düzleşmem.

Taciz bitmiyor! Bu kez Aslıhan Gürbüz ifşa etti!

Şimdi yazarken bile nefessiz kalıyorum. Nasıl oldu bunlar derseniz ben hepsinin yanıtını biliyorum. Ama nasıl geçti derseniz işte onu anlatırım. İstanbul'u terk edip hayatıma düzenli sporu ve sağlıklı beslenmeyi sokmadım sadece, bana faydası olmayan her türlü eşya ve insanı da hayatıma sokmadım mesela .Sadece tüm sahteliklerden uzak gerçek doğada aylar günler geçirmedim, bana ait olmayan, başkalarının tüm yargılarını asla kabul etmemem gerektiğini ve kusurlarımla önce kendimi kabul etmem gerektiğini öğrendim mesela.

Mesela kendimi en çok sakatlıklarım ve marazlarımla da sevmeyi öğrendim mesela, o düz durmayan dizimi her sabah öpüp okşadım, o sabahları yataktan zor kalkmama sebep olan o belime her sabah şefkat gösterdim. Durmayı öğrendim bir de durmanın da en zor eylem olduğunu, sabretmenin aslında benim de başarabileceğim bir şey olduğunu. Ve her gün ve her gün yeniden yeni baştan başlasam da bedenin inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendim.

Her yerde her zaman bedenimi dinlemeyi de öğrendim tabi ki. Mesela bana iyi gelmeyen bir ortamı, insanı, bir işi, bir şehri bırakmam gerektiğini, eğer bırakamıyorsam söylenmemeyi de öğrendim ki en zor öğrendiklerimden biri buydu. Sağlık sahip olunması gereken en zaruri ihtiyaçtır ve kişinin bu ihtiyacını hiçbir iş,hiç bir insan ve kişisel hiçbir hata engelleyemez!demeyi de öğrendim. Ben öğrendikçe işlerim kolaylaştı, şifa her yerime bulaştı"

Aslıhan Gürbüz alışverişe tövbeli!