AYKUT KOCAMAN'DAN VERYANSIN!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, NTV'de katıldığı Yüzde 100 programında isyan etti.NTV'de Yüzde 100 Futbol programında Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'in programına katılan Aykut Kocaman, TFF'nin aldığı kararlar hakkında eleştirilerde bulundu.

Spor Toto Süper Lig'e kayıpsız başlayan Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesi ve futbolda şike iddialarıyla ilgili çok sert konuştu:

"BİZİMLE 10-15 GÜN ALAY ETTİLER!"
Şampiyonlar Ligi'ne alınmamalarının büyük hayal kırıklığı yarattığını söyleyen Aykut Kocaman, "En büyük şaşkınlığım Şampiyonluğunh dışarıdan koordine edildiği yönündeki söylemlerdi" dedi.

"Sahada yaşadıklarımızla, söylenenler doğru değildi" şeklinde devam eden Kocaman, "Bizimle 10-15 gün alay ettiler. Son 5 maçın skorlarının bildiğimiz söylendi. Onur kırıcı hikayeler anlatıldı. Ama biz o laflardan sonra neler yaptık. İşimize sarıldık. Oyuncular ve benim kafamdan takımdan gitmeli mi gitmemeli mi düşünmedik değil. "Gitmeli miyim" diye düşünmedim desem yalan olur. Ama daha sonra basın toplantısında da dediğim gibi sonuna kadar devam etme kararı aldım. Şampiyonlar Ligi kararı alınmasaydı takımda ayrılıklar olmazdı. Lugano Niang ve Santos ayrılmazdı. Bu süreç Türk futboluna yakışmadı" şeklinde konuştu.

TFF'NİN KARARI YANLIŞ
"En büyük darbe Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gitmesi oldu" itirafından da bulunan Kocaman yaşananlara "Hala anlatmaya çalışıyorlar ama anlaşılabilir birşey değil" sözleriyle tepki gösterdi.

TFF'ye eleştirilerine devam eden Kocaman, "TFF yanlış bir uygulama yaptı. Federasyon kendi takımını korumalıydı ve ilk verdiği kararın arkasında durmalıydı. Şampiyonlar Ligi kararı yanlış bir karardı ama oldu. Ben dahil olmak üzere ruhsal olarak yaraladı. Antalya maçından sonra takımdaki yardımlaşma duygusunun daha öncelere nazaran daha çok arttı" ifadelerini kullandı.

"BOYNUMUZLA İPLE DOLAŞIYORUZ"
"40 maç sonra neler olacağını bilmiyorum" şeklinde devam eden Kocaman, "2+2=4 durumu yok. Mutlaka net bir karar verilmeliydi. Öyle bir yerdeyiz ki sanki bütün takımlar temiz, sadece Fenerbahçe kirli. Yok öyle bir şey, çok şükür hepimiz tertemiziz. Boynumuzda iple dolaşıyoruz. Belirsizlik içindeyiz" yorumunu yaptı.

"İBB'YE TEBRİK"
Programda Trabzonspor-İBBSpor maçının sonucunu da değerlendiren Kocaman, "Hiç tartışmasız İBB ligin flaş takımlarından biri. Trabzon baskı yaptı ama Belediye son dakikalardan faydalandı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u tebrik ediyorum" dedi.

"MAÇLARIMIZ TEMİZ"
"Maçlarımızın temiz olduğunu düşünüyorum" diyen Aykut Kocaman, "Bir futbol komisyonu kurulsun ve maçlarımızı izlesinler. Eğer doğal bir akışa uygun olmayan bir şey varsa ortada, ben bu işi bırakırım. Tabi bunun rakiplerimiz için de yapılmasını isterim. Bu kadar alttan almanın anlamı yok. Uzun vadede hedef koymak pek uygun değil, uzun vadeli yaşamıyoruz. En büyük hedefim kısa vadede kaliteli bir takımla beraber olmak. İlk 2 hafta zor bir lig olacağını belli etti" dedi.

"UMARIM ÜZERİMİZDE DENEYLER YAPILMIYORDUR"
Fenerbahçe'nin 11 günde 4 maç yapmasıyla ilgili Kocaman; "Hiçbir bilgi sahibi değilim. Umarım bir takım deneyler bizim üzerimizde yapılmıyordur. Diğer takımlarda daha uygun bir maç trafiği var. Bundan sonraki uygulamalara bakmak lazım " şeklinde konuştu.