Bülent Ersoy: Hiç üzülmeyin, o kürkleri yakında hiç giymem

Kürk giydiği için eleştirilen Bülent Ersoy, hayvanseverliği ile bilinen Ömür Gedik'le karşıkarşıya geldi. Kimi zaman sinirlenen Bülent Ersoy çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.Kanal D’nin, magazin programı “Renkli Sayfalar”a bugün ünlü gazeteci ve yorumcu Ömür Gedik konuk oldu.

Bülent Ersoy’un “Ben Bir Hayvanseverim” açıklaması üzerine yorumlarda bulunan Gedik’e cevap gecikmedi. Yayına telefonla bağlanan Diva “Ben tabiattaki bütün hayvanları çok severim, kürkü ise sadece şıklığım için giyiyorum çünkü sahne görsel bir sanattır. Ama hayvansever olduğunu savunup da kürk giymek kendi arasında çelişiyor, siz hiç üzülmeyin o kürkleri yakında hiç giymem” dedi.

Bülent Ersoy bu açıklamaların ardından yapılan yorumlara oldukça sinirlendi. Ve sözlerine şöyle devam etti:


Tabiatın içerisinde denge nasıl kurulmuş? Kuran-ı Kerim'de ne diyor 'hayvanların etinden, sütünden, derisinden istifade edebilir' deniyor. Allah bunu bu şekilde buyurmuş. Biz Allah'ın koyduğu kurallar üzerine konuşamayız. Yırtıcı hayvanlar kendi aralarında birbirini parçalıyor, öldürüyor... Hatta insanoğluna da saldıryor. 'Bu dengeyi soruşturmaya kalkarsak günah işlemiş oluruz' diyorum ben kendi adıma.

- Beyinlerine vuruluyor da, ilaçla öldürüyorlar da... bunlar hiç insani değil orada hem fikiriz.

- Kürk giymeye devam edeceğim. 12 tane kürküm var. Kendimi sıfır hatalı, cici çocuk kalıbına sokma uğraşında değilim.


"HAYVANSEVERLER DE KİM OLUYORMUŞ"

- Hayvanları kabul ediyoruz. Onlar çok özel yaratıklar. Ağzı olup, dili olmayan ruh zengini yaratıklar olarak adlandırıyorum ben hayvanları. Bozuk bir ruh halindesiniz 'ay çekil şuradan' diyorsunuz. Gidiyor bir köşeye 'beni ne zaman çağıracak' diye bekliyor.

- Hem bunları hissedip hem de kürk giymek belki söylediğiniz gibi biraz çatışıyor.

- Ben Allah'tan başka kimseden korkmam! Hayvanseverler de kim oluyormuş? Bana yumurta atanı trafik kazası geçirmişten beter ederim. Hiç öyle şeylere prim vermem. Madem bunları söylediler cuma günü yine kürk giyeceğim gazinoda.

"HERKES BENİ KADERİME TERK ETTİ"

Ben tehdite, şantaja hiç gelmem.

- Türkiye'de yetişen sayılı kişilerden biri olarak uğradığım çeşitli zulümler oldu. Bunun hesabını bana kimse vermedi. Bir insanı 7 sene mesleğinden ayrı koymak bir zulümdür. Ben kime ne yapmıştım ki?

- Herkes ağzını kapattı, oturdu yerinde kaldı. Ne bir yazı yazıldı, ne bir söz söylendi. Herkes beni kaderime terk etti.

- O Allah bana 7 yıl sonra yeniden iade-i itibarımı verdi. Bana o yasağı verenler de itibarlarını iade ederek ebediyete intikal etti.

"ZEKİ MÜREN ŞEHİTTİR, BEN DE GAZİ"

- Zeki Müren bir şehittir. Musiki adına son derece kıymetli bir insandır. Mikrofon başında öldü şehittir.

Ben de iki kere vuruldum, ben de gaziyim. Tek böbrekliyim. Biliyor musunuz böbreğimden ötürü şu an ateşler içerisindeyim.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER:
VİDEO İÇİN TIKLAYIN