Bülent Ersoy: Kimseye deri ayakkabı giydirmem!

Bu sabah Beyaz Tv’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programına Türk müziğinin yaşayan efsanesi diva Bülent Ersou telefonla bağlandı. Kürk giymesinin eleştirilmesi üzerine Bülent Ersoy;”Ben artık kürk giymeyeceğim. Ben Allah’tan başka kimseden korkmam kürk giyiyorum diye yumurta atacaklarmış yumurta değil taş atsınlar” dedi.Ben bu savundukları konunun gerçek olduğuna inanmıyorum. Tamam hayvan seversiniz bende hayvanları çok severim. Kulisteydim, o zaman sahnede İbrahim Tatlıses vardı terzi Mualla abla vardı bana bir köpek getirdi hasta oldu ve öldü. Sonrasında ben kendim 2 köpek aldım onları da çok severdim zatürre olup onlar da öldüler. Sonrasında ben buna dayanamayıp hiç hayvan almadım. Bu benim hayvan sever olmadığımı göstermez. Öldüklerinde tabi ki üzülüyorum, ağzı var dili yok canlılar. Onların sadece hisleri var. Sadece sevgi besliyorlar ve şefkat bekliyorlar. Bende taktığımı taktım giydiğimi giydim. Ben ölürken hiçbir şeyimi öteki tarafa götüremeyeceğim. 7 metre beyaz kefen abdestinle çukura koyuyorlar.

Ömür Gedik’e söyleyeceğim “Ben bundan sonra kürk giymeyeceğim ancak siz de ayakkabı giymeyeceksiniz çanta takmayacaksınız deri koltuklarda oturmayacaksınız. Bana hayvanları seviyorum ama aynı zamanda gerçek kürk giyiyorum diye bana bu ihanet değil mi sevgiliyi aldatmakla bir değil mi? Ömür Gedik de bundan sonra yalın ayak dolaşacak ayakkabı giymeyecek. “Bana kimse zorla bir şey yaptıramaz ama artık asla artık kürk giymeyeceğim, beni bundan sonra kimse kürkle göremez. Olan kürklerimin de pahası yüksek olduğu için yaşadığım sürede onları bir yere bağışlayacağım. Kimseye bundan sonra deri ayakkabı giydirmem giyenin ayağını parçalarım. Bundan sonra kimse sevgilisine ihanet etmeyecek. “

Ben Ömür Gedik’in bu fikirlerine saygı duyuyorum hayvanlara acıyor olabilir, ama ben de oturduğum yerde ki tüm hayvanlara mama su verdiririm. Ben bunu açık kapı olsun diye değil kimse bilmediği için söylüyorum. “Ben o kadar uç seviyede bir starım ki örnek alabiliyorlar bunda benim üstüme bu kadar geliniyor Sanki ben kürk giymesem Bülent Ersoy değil miyim?” Diyen Bülent Ersoy Giydiğim “çinçilla” kürküme 250 bin tl verdim. Mualla abla diktirtti onları. O zaman bir yerde sahne alıyordum ben gidemedim Milano’ya uçak biletlerini aldım onlar prova için İstanbul’a geldiler leopar kürkümü de Sophia Loren’in kürkçüsü dikti. Hatta bir de ödeme yapmam gerekiyordu parayı çuvalla verdim. Kaçak olarak vermem gerekiyordu parayı banka vasıtasıyla olmuyordu diyerek sözlerini noktalandırdı.