Cedi Osman, Elazığ için toplanan rakamı duyurdu!

NBA'de Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, Twitter'da başladığı kampanya ile Elazığ için 385 bin TL topladı.Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Cleveland Cavaliers forması giyen milli basketbolcu Cedi Osman, Elazığ depremi sonrası sosyal medyadan büyük bir kampanya başlattı. Basketbolcu, Cleveland Cavaliers ile Chicago Bulls maçında atılan her 3 sayılık basket için 100 dolar bağışta bulunacağını açıkladı.

Cedi Osman'ın bu duyurusu sonrası Arda Turan, Nuri Şahin, Işıl Alben, Yusuf Yazıcı, Nevzat Aydın da kampanyaya katıldıklarını duyurdu.

100 DOLARI 200'E ÇIKARDI

Maça kısa bir süre kala Cedi Osman "Güzel bir haberim var. Isınmada Larry Nance Jr. yanıma geldi 'Gel 200 yapalım. Ben de maçta atılan her 3 sayı için 200 dolar bağışlayayım' dedi. Ben sadece kendi adıma 100 doları, 200 olarak güncelliyorum. Teşekkürler!" açıklamasını yaptı ve maç sonunda da toplanan rakamı açıkladı.

385 BİN TL BİRİKTİ

Cedi Osman yaptığı açıklamada "Maçta toplam 25 üçlük oldu. Ben ve Larry Nance Jr toplamda 10 bin dolar bağışlıyoruz. Arda Turan, Nuri Şahin, Yusuf Yazıcı ve Işıl Alben'den toplam 10 bin dolar. Nevzat Aydın 250 bin TL, Adana Basketbol Kulübü 2 bin 500 $ katkı yaptı. Toplam 385 bin TL birikti." ifadelerini kullandı.