"Cem Yılmaz bitmiş!" Usta komedyen şikayet etti!

Cem Yılmaz filmi hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi.Cem Yılmaz, 'Karakomik Filmler' serisinin ilk filmleri '2 Arada' ve 'Kaçamak'ın Eskişehir’deki gösteriminde sevenleriyle bir araya geldi. Cem Yılmaz'a; film ekibinden Cem Davran, Can Yılmaz, Alişan Uğur ve Umut Kurt da eşlik etti. Gösterim öncesi salonda bir konuşma yapan Cem Yılmaz film hakkında yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Usta komedyen, “Eskişehir bizim mesleğimize çok insan yetiştirmiş, kültür ve sanata çok katkısı olan, hem ilgi gösterip hem de tüketebilen çok önemli bir kent burası. Filmimiz cuma günü vizyona girdi. Sosyal medyadan takip etmişsiniz sağ olun, ‘Gitmeyin’ etiketiyle. Bunlar bizler için çok kıymetli şeyler. Ben aşağı yukarı ömrümün yarısından fazlasını mesleğimle geçirdim. Elbette ki, Türkiye’deki mizah çıtasında söz sahibi olan sizlersiniz. Bunu sosyal medyadaki çeşitli uygulamalardan takip ediyorum. Elbette çıta yüksek, bizim yakalamamız kolay bir şey değil.

“Ne zaman bir filmimiz çıksa bizi çok üzüyorlar”

1995 yılında sahneye çıkmaya başladım, 1996'da bir köşe yazısında ‘Cem Yılmaz bitmiş’ diye bir şey okudum. Büyük bir ihtimal biletleri kastetmiş. Güzel şeyler üretenlerin macerası, sokakta rastladığım kadarıyla söyleyeyim samimi söylüyorum bu kadar sevilmek çok az insana nasip olur. Hayatım boyunca hiç sokakta birinin beni görüp de ‘Senden nefret ediyorum’ dediğini duymadım. Ama sanal bir şekilde, ne zaman bir filmimiz çıksa bizi çok üzüyorlar. Evet, bunu size şikayet ediyorum, sine-i millete dönmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

“Zaten ben filmi komik yazmamışım”

Cem Yılmaz, son olarak filmin komik olmadığına dair yapılan eleştirilere şu şekilde cevap verdi:“Bazı filmlerim komiktir, bazıları değildir. Seyircinin bana üzerine bu kadar çalıştıktan sonra hatırlatması benim zoruma gidiyor. ‘Ağabey film komik değil’ diyor, zaten ben filmi komik yazmamışım.”