Engin Altan Düzyatan rolüne nasıl hazırlandı?

FOX'un yeni dizisi 'Kurşun'da başrolü üstlenen Engin Altan Düzyatan yeni rolüne hazırlanırken geçirdiği süreci anlattı.Başrollerini Burçin Terzioğlu ve Engin Altan Düzyatan'ın paylaştığı 'Kurşun' dizisi bomba gibi geliyor. 1970'lerde geçen dizi gerek oyuncu kadrosu gerek konusu olsun her açıdan merak uyandırıyor. Dizide gözü kara bir savcıyı canlandıracak olan Engin Altan Düzyatan, merak uyandıran karakterine nasıl hazırlandığını anlattı.

BAMBAŞKA BİR GÖRÜNÜM
Engin Altan Düzyatan, 'Kurşun'da bıyığı ve kıyafetlerile bambaşka bir görünüm ile karşımıza çıkıyor. Ünlü oyuncu canlandıracağı savcı Orhan karakterini “Orhan idealist, kendini adalete adamış ve adaleti hayatının en üst noktasına taşımış başarılı bir savcı. Geçmişten gelen kusurlarıyla uğraşan Orhan için annesi ve kız kardeşi, adalet kadar hayatının vazgeçilmezleri. Gece alemini ve o çevreyi çok iyi bilmesine rağmen uzak durmayı tercih eden Orhan, mahalle kültürünü de eğitimini de beraber almış, adaletin peşinde koşan genç bir adam.” diyerek tanımlıyor.

HAZIRLIK SÜRECİ ZORLUYDU
Diziye hazırlık süreci ile ilgili Düzyatan, “Hazırlık süreçlerinin hepsi zordur. Çünkü yepyeni bir karakterle tanışırsınız ve o karakterle aranızdaki bağları kurmak, o karakterleri vücudunuza nasıl yerleştireceğinizi bulmak hiç kolay bir süreç değil. Bu süreçte tabi ki yalnız değildim. Oyuncu arkadaşlarımla, özellikle yapımcıyla ve yazarlarla birlikte geçirdiğimiz vakit, karakteri daha iyi anlamama çok yardımcı oldu. Orhan’a hemen her karaktere yaklaştığım gibi yaklaştım. İlk önce yürüyüşünü, sonra tavrını, sonra sesini ve daha sonra da iç enerjisini ve dış enerjisini bulmakla vakit geçirdim. Çok farklı bir rol çıktı gerçekten. Çok heyecanlanıyorum, çok etkileniyorum rolü oynarken. İçinde olmaktan çok mutluyum. Bakalım rol nereye gidecek? Nasıl bir yere sürükleyecek bizi? Ben de çok merak ediyorum...” dedi.

'Kurşun' 23 Ekim'de ekranlarınızda olacak... İşte merakla beklenen fragman...

Kurşun 1. Bölüm 1. Fragmanı