GHEORGHE HAGI GALATASARAY'A DÖNÜYOR!

Tek pürüz anlaşmanın süresi.Gün 24 saat ama Galatasaray camiası için dün adeta bir sezon kadar uzun geçti! Sabah saatlerinde teknik direktör Frank Rijkaard ile beklenildiği üzere yollarını ayırdığını resmen açıklayan sarıkırmızılı kulüp, Fenerbahçe derbisine dört gün kala yeni hocasını bulabilmek için kolları sıvadı. İşte Cimbom'daki en uzun günün hikayesi: Rijkaard ile sözleşmenin feshedilmesinin ardından Başkan Adnan Polat ilk görüşmeyi Hakan Şükür ile yaptı. Şükür'ün Florya'daki evinde Polat "Terim'in yardımcısı ol, antrenör olarak görev yap" dedi. Şükür bu teklifi reddetti. Bu görüşmenin ardından Adnan Polat, Yeşilköy'de sahibi olduğu otele geçti. Fatih Terim ile masaya oturan G.Saray Başkanı beklemediği bir cevapla karşılaştı. İmparator, Polat'a "Hayır" dedi. Bunun üzerine Polat ve kurmayları hem önerilen adayları hem de kafalarındaki diğer isimleri masaya yatırdı. Menajerler vasıtasıyla teklif edilen Lippi ile Daum'un durumlarını masaya yatıran sarı-kırmızılılar, son olarak 5 yıl futbolcu ve 1.5 yıl teknik direktör olarak kulübe hizmet eden Gheorghe Hagi'de karar kıldı.

TEK PÜRÜZ ANLAŞMANIN SÜRESİ
Yönetimin daha önce de haber yolladığı Hagi ile dün akşamüstü yeniden temasa geçildi. Galatasaray'da beş yıl forma giyen, 1.5 yıl da teknik direktörlük yapan Karpatlar'ın Maradonası'nın bugün İstanbul'a geleceği öğrenildi. Hagi'nin 2.5 yıllık sözleşme istediği, Galatasaray yönetiminin "1.5 yıl anlaşalım. Bu sezon veya gelecek sezon şampiyon olursak üç yıl daha uzatırız" teklifinde bulunduğu, bu pürüzün de bugünkü yüzyüze görüşmede masaya yatırılacağı öğrenildi. Florya ve yönetimden sızan haberlere göre, Adnan Polat'ın özel uçakla İstanbul'a getirerek, Polat Renaissence Otel'de ağırlayacağı Hagi, akşam da idmana çıkacak.

5-1'İN MİMARI
Galatasaray'a 1996-2001'de futbolcu, 2004 ve 2005'te teknik direktör olarak hizmet eden Hagi, teknik adamlık döneminde Fenerbahçe'yi 5-1 yenerek kazandığı Türkiye Kupası ile taraftarların gönlünde taht kurdu. Hagi, yine bir Fenerbahçe maçıyla Galatasaray'a dönüyor.

DEĞİRMEN!
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, başkanlık yaptığı 2.5 yılda 5 teknik direktörle çalıştı; 6'ncısını arıyor. Göreve geldikten sonra Skibbe'yi gönderip sezonu Cevat Güler ile tamamlayan Polat, 2008-09 sezonunda Skibbe ve Bülent Korkmaz ile, 2009 yazından itibaren de Rijkaard ile çalıştı. Polat, 2006-2008 arasındaki Futbol Şubesi sorumluluğunda da Gerets ve Feldkamp'a görev vermişti.