Gupse Özay, Barış Arduç'u anlattı!

Gupse Özay katıldığı bir radyo programında Barış Arduç'u şu sözlerle anlattı: “Barış merhametli iyi bir insan. Hayvansever birisi.”Ünlü radyo programcısı Adem Metan, Alem FM’de konuk ettiği senarist ve oyuncu Gupse Özay ile keyifli bir program sundu. Sorular üzerine kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Barış Arduç ile güzel bir ilişkisi olduğunu ifade eden Özay, “Barış merhametli iyi bir insan. Hayvansever birisi” diye konuştu. Kendisinin de iyi bir insan olduğunu kaydeden Özay, “Herkes mutlu olsun istiyorum. İzlediğim videolarda yaşlı, çocuk ve hayvanlara iyilik yapanlardan etkileniyorum. Veya yaşlı, çocuk ve hayvanlara işkence yapanları gördüm mü ağlıyorum” dedi.

Metan’ın “evlilik ne zaman?” diye sorması üzerine de ünlü oyuncu, “Tarih yok. Eğer olursa sana davetiye gönderirim” diye cevapladı. Başından sonuna sıcak diyalog ve gülücüklerin aktığı programda ünlü oyuncu küçüklüğünde dünyaca ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio’ya aşık olduğunu söyledi.

Büyük ilgiyle izlenen ve senaryosunu yazdığı romantik Komedi filmi Deliha ile ilgili ilginç anısını da paylaşan Gupse Özay, “Senaryo aşamasında filmin ismi Deli Zeliha’ydı. Ancak Yılmaz Erdoğan ismini Deliha koydu. Yılmaz Erdoğan ile tanışmasını da anlatan Özay, kendisiyle film galasında tanıştığını söyledi.

Erdoğan’a övgüler yağdıran Özay, “Harika birisi. Çekimlerde bizimle çok ilgilendi” dedi. Erdoğan’ın yönettiği Tatlım Tatlım filminin müziği ile ilgili bir bilgiyi de paylaşan Özay, şunları söyledi: “Ersay Üner, filmin yönetmeni Yılmaz Erdoğan ile otururken gitar çalıyor. O sırada şarkı sözleri dökülüyor. Şarkı ve sözleri ortaya çıkıyor” dedi.

“SPİKERİ OYNAMAK İSTEMEM”
Filmlerde oynarken herhangi bir tedirginlik yaşamadığını da anlatan Özay, senaryoyu okur okumaz oynayacağı rolü adeta kokladığını ancak tereddüt geçirdiği karakterleri canlandırmadığını belirtti. Özay, diksiyonu çok iyi olan bir spikeri oynamayacağını da belirterek, “O topa girmem” dedi.

“BEŞİKTAŞ’I TUTUYORUM”
Sohbet sırasında söz dönüp dolaşın spora gelince Özay, futbolla yakından ilgilendiğini de belirterek, “Beşiktaş’ı tuttuğunu söyledi. İzmirli olduğunu da anlatan Özay, Göztepe, Altay, İzmirspor’u da sevdiğini söyledi. Ege Üniversitesi Sinema-Televizyon bölümü mezunu olduğunu da belirten Özay, kendisini cesur bir insan olarak tarif etti. Özay sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok cesur biriyim. İnsanlardan korkmam ve onları kırmak da istemem. Filmlerde antipatik ve sevilmeyen karakterleri canlandırıyorum. Bu yüzden dışarıdan önyargı ile karşılanıyorum. Şakayı ve muziplik yapmayı seven bir ailesi olduğunu da kaydeden Özay, en çok annesi ile babasının esprilerine ve davranışlarına güldüğünü söyledi. Televizyon dizilerinin çok yorucu olduğunu da kaydeden Özay, sinemayı daha çok sevdiğini ifade etti. Bir soru üzerine de Özay, sinirli birisi olmadığını ancak işini iyi yapmayan ve savsaklayan insanlardan hoşlanmadığını belirtti. Haksızlığa sinirlendiğini de anlatan Özay, “Çok sinirlendim mi patlarım” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Bu haberler de ilginizi çekebilir: