Hacı Sabancı'dan çok konuşulan sözler!

Ömer ve Arzu Sabancı’nın üç oğlunun en büyüğü olan Hacı Sabancı, soy isminin yanında getirdiği bazı sorumlulukları olduğunu ifade ederek, kendisi için büyük bir şans olduğunu söyledi.Sabancı, "Hiçbir zaman Sabancı adı beni bunaltmadı. Tam tersi bana hayatı 3-0 önde başlatan bir durum olarak düşündüm hep" dedi.

Posta'dan Kezban Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan Sabancı, son sözün babasına ait olduğunu söyleyerek iş yaşantısına ilişkin konuştu.

"Gerektiğinden az çalışmam ve sorumluluklarımı bilirim. Ama kesinlikle işkolik değilimdir" diyen Sabancı, "Her sabah 7’de uyanırım. İşe 8 gibi başlarım. 15.30 gibi bitiririm. Böyle olunca gün bana kalıyor. Akşam 23.00’da uyumuş oluyorum. Haftanın beş günü çalışıyorum" diye konuştu.


"Beşiktaş'a hizmet isterim, başkanlık şart değil"

Beşiktaş tutukunu olduğunu ve bunun babasından geldiğini anlatan Hacı Sabancı, programlarını Beşiktaş'ın maçlarına göre ayarladığını belirtti. Sabancı, "Beşiktaş’a hizmet etmek benim de gönlümden geçiyor. Ama bunu ille de başkanlık anlamında söylemiyorum. Başka yerlere çekiliyor sonra. Ben taraftar olmaktan çok mutluyum. Ama tabii ki Beşiktaş’a bir şekilde hizmet etmek isterim" ifadelerini kullandı.

"Yeteri kadar kitap okumadığımı düşünüyorum"

Yeteri kadar kitap okuduğunu düşünmediğini söyleyen Hacı Sabancı, "Sosyal medya veya film izlemek gibi gelişimime bir katkısı olmayan şeylere zaman harcamak yerine biraz daha fazla kitap okumanın bana pozitif anlamda etki edeceğini biliyorum ve bunu değiştirebilirim" dedi.

Hacı Sabancı, kendisine yöneltilen, "Ev ve işiniz Anadolu yakasında, ama siz daha çok Avrupa yakasında vakit geçiriyorsunuz. Toplu taşıma araçlarını kullanır mısınız?" sorusuna da şöyle yanıt verdi:

"Evet. Metrobüse bindim, gerçekten kalabalık. Vapur, arabalı vapur ve Marmaray çok kullanıyorum. Marmaray’ı yapanlardan Allah razı olsun. Sırf Marmaray değil üçüncü köprüyü de öyle. Anadolu Yakası ile Avrupa Yakası’nı birbirine bağlayan dört ana hat var şimdi. Marmaray ve 3’üncü köprü trafik sorununu önemli ölçüde rahatlattı. Ben en çok Beykoz/Çubuklu’daki arabalı vapur seferlerini kullanıyorum. Karşıya o şekilde çok rahat geçiyorum."

Bu haberler de ilginizi çekebilir: