İşte Beren Saat'in 'kabus gibiydi' dediği dizi!

Beren Saat, Based İstanbul dergisine verdiği röportajda Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan ile ilgili konuştu.Ünlü oyuncu Beren Saat, Based İstanbul dergisine verdiği röportaj verdi. Güzel oyuncu, röportajda çekimleri kabusa dönüşen dizi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan ile ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama...

"Ekonomik yaptırımlar sektörü bu noktaya taşıdı. Dizinin bir bölüm bütçesinin iki katı ceza ödemek gibi yaptırımlar karşısında kanal da risk alamaz hale geldi. Yapımcıya “Bir daha böyle bir şey yapmayın.” direktifi geldi. Yapımcı yazara; “Yazmayın.” dedi. Yazar yazmamaya başladı, belki bazen direndi ama yönetmen çekmedi. Bütün bunları yaşadık. Benim için bu kavgaların en tüketici hale geldiği projem “Kösem Sultan”dı. Yazar yazdı, yönetmen çekmedi bazen yönetmen “Ben bunu çekeceğim.” dedi kanal sahneyi attı.

Gerçek karakterler söz konusu olduğu için o kadar çok kaos yaşadık ve yıprandık ki hepimizde heves yerini inançsızlığa bıraktı. Çocuklarla ilgili bazı sahneler vardı ve biz oradan ceza alıyorduk. Mesela kardeş katli sahnesi. Kardeş katli ile çocuğun ailesine olan güveni sarsılır gibi bir uyarı alıyorduk ama bu Osmanlı yönetim sisteminde saltanatın en dramatik gerçeği ve o sahneler yasaklanınca hikayenin temel çatışması yazarın elinden alınmış oluyor."

'Atiye'den heyecanlandıran yeni fragman!