'Kuruluş Osman' zirveye döndü!

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın yedinci bölümü de Türkiye ve dünyada büyük ilgi gördü.Kısa bir aranın ardından çarşamba akşamı yayınlanan yeni bölümüyle ATV ekranına dönen ‘Kuruluş Osman’, tüm reyting kategorilerinde yine birinci olarak ekran macerasına kaldığı yerden, zirvede devam etti.


Dizinin yedinci bölümüne Yannis’in tuzağına düşerek tutsak edilen Osman ve alplerini bulmak için harekete geçen Edebalı, kutsal hazineleri Yannis’e teslim etme pahasına Osman’ı kurtarmaya çalışırken; Sofia ve Yannis’in işkenceleriyle bayılan Osman rüyasına giren Edebalı’nın ilhamıyla zincirlerini kırdı ve kaçmayı başardı.

Bu hamlesiyle Yannis’in oyununu boşa çıkaran ve Sofia’nın maskesini düşüren Osman Bey, Ertuğrul Bey’den beyliğe vekalet görevini alan amcası Dündar’a meydan okumak pahasına “Bu kavga hak ile batılın kavgasıdır” sözleriyle savaşı ilan etti.

Osman Bey için Edebalı’dan kızı Bala Hatun’u istemeye giden Selcan Hatun, Edebalı’nın “Bu işe rızam yoktur” cevabı karşısında hayal kırıklığına uğradı. Obada Selcan Hatun’u heyecanla bekleyen Osman ise kara haberi alınca adeta yıkıldı.

Maskesi düşen Sofia, Osman’a karşı yeni müttefikini Alişar’da mı bulacak? Sevdiğine kavuşamayan Osman, Edebalı’yı ikna edebilecek mi? Dündar Bey’in Kulucahisar Kalesi’ne karşı hamlesi ne olacak? Bu soruların cevapları ‘Kuruluş Osman’ın sekizinci bölümünde cevap bulacak.


Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi haline gelen ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.