'Kuruluş Osman'da Osman bey intikamını aldı!

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’ın ATV ekranındaki sekizinci bölümü de Türkiye ve dünyada büyük ilgi gördü ve tüm reyting kategorilerinde yine zirvede yer aldı.‘Kuruluş Osman’ın sekizinci bölümünde Bala Hatun’a kavuşamamanın acısını çeken Osman Bey, Şeyh Edebalı’nın karşısına çıktı ve aldığı öğüdün ardından sabır sınavından başarıyla çıkması gerektiğini anladı. Sofia’nın maskesinin düşmesinin ardından Kulucahisar’ın savaş hazırlığı içinde olduğunu öğrenen Dündar Bey, oğlu Batur’u gelecek yardım kervanına baskın yapması için görevlendirdi.

Batur ganimetlerle birlikte obaya döndü ancak Sofia’nın konağında ziyaret ederek yanına çektiği Alişar Bey, Kayı Obası’na giderek ganimetlere el koydu ve Batur’u beylerin önünde tokatlayarak gururunu incitti. İntikam ateşiyle tutuşan Batur yalnız başına ormandayken Salvador ve adamlarının tuzağına düştü lakin Osman Bey son anda Batur’un hayatını kurtardı ve nihayet Salvador’u ele geçirmeyi başardı.

Ganimetleri Sofia’ya teslim eden Alişar, Kulucahisar Kalesi’nde ziyafet çekerken; Osman, Şeyh Edebalı’ya kurulan tuzağı bozdu ve Kalonoz’u öldürerek alplerinin intikamını aldı!
Kalonoz’un ölümünü öğrenen Sofia ise “Osman’ın canını istiyorum” sözleriyle intikam yemini etti.

Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli tasarımı ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi haline gelen ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.