'Medcezir' hayatlarında neleri değiştirdi?

Medcezir dizisi ile birlikte birçok genç oyuncu dizi dünyasına girdi .Milliyet Gazetesi bu oyunculardan Ecem Akbin, Meriç Aral, Batuhan Ekşi, Ezgi Sözüer, Batuhan Begimgil ve Miray Daner ile raportaj yaptı ve dizinin hayatlarında neleri değiştirdiğini sordu.BATUHAN EKŞİ (DORUK)

Usta oyuncu Vahide Perçin’den oyunculuk dersleri almış olan ve Beykent Üniversitesi’nde eğimine devam edne oyuncu dizi ile ilgili şunları söylüyor:

‘Medcezir’le birlikte eminim tüm ekip arkadaşlarımın hayatı değişti. Daha önce sadece Batuhan’ken şimdi tanımadığım insanların bile sevdiği, saydığı Batuhan oldum; bu çok gurur verici. ‘Medcezir’ bana gerçekten büyük saygınlık kazandırdı.

BATUHAN BEGİMGİL (BURAK)

6 yaşından beri reklamlarda yer alan ve Elde Var Hayat dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Batuhan inşaat mühendisliği bölümünde okuyor.

‘Burak’ benim için bir dönüm noktası oldu diyebilirim. Teklif geldiğinde çok sevindim. Ay Yapım, çoğu oyuncu gibi benim de çalışmayı çok istediğim bir şirketti. Üstüne üstlük bu kadar güzel bir projede, bu kadar kaliteli bir ekiple çalışmak keyifli.

ECEM AKBİN (TUĞÇE)

Aydan Şener’in kızı olan Ecem Akbin annesinden de etkilenerek bu işe başlamış olabileceğini söylüyor.

Dizi sayesinde güzel dostluklarım oldu. Sevdiğim insanlarla, sevdiğim işi yapıyor olmam ayrıca keyif almamı sağlıyor.

MERİÇ ARAL (HALE)

Sultan dizisi ile oyunculuğa başlayan Aral, karakterinden nefret edileceğini düşünmüş ilk başlarda.

‘Medcezir’de yaşanan duygular, aşklar, kıskançlıklar gerçekten yaşanıyor. Özellikle genç insanlar aşık olduklarında bunu gerçekten bu kadar yüksek ve gözü kara yaşıyorlar.

EZGİ SÖZÜER (EDA)

Eda Sözüer, Var Mısın Yok Musun yarışmasından sonra pek çok projede yer almıştı, dizinin kendisine dostluk kaandırdığını söylüyor.

‘Medcezir’in bana kattığı en güzel şey sette kurmuş olduğumuz dostluk oldu.

MİRAY DANER (BEREN)

8 yaşından beri ekranlarda olan ve şu an lise hazırlık öğrencisi olan Miray şunları söylüyor:

8 yaşındaydım. Oyunculukla ilgili bildiğim çoğu şeyi birlikte rol aldığım Metin Amca’dan (Akpınar) öğrendim. Dört sezon benim için oyunculuk eğitimi gibi geçti. Sonrasında projeler devam etti ve hep iyi oyuncularla çalıştım; Vahide Perçin, Yetkin Dikinciler, Halit Ergenç gibi, Hepsinden çok şey
öğrendim.