Muhteşem Yüzyıl Kösem'de Kösem ile Safiye Sultan arasında nasıl bir konuşma geçti?

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bu hafta Safiye Sultan, Sultan Ahmed’e yaptığı darbenin bedelini ağır biçimde ödeyecek. Kız kulesine kapatılan Safiye Sultan, yolun sonuna mı geliyor?Muhteşem Yüzyıl Kösem 16. bölüm konusu;

Zindanda bir kraliçe

Tüm maiyeti ve serveti elinden alınarak Kız Kulesi’ne kapatılan Safiye Sultan yolun sonuna gelmiş gibi gözüküyor. Kendisini ziyaret eden Kösem ile aralarında geçecek diyaloglar da bunun nişanesi gibi. Ancak Safiye Sultan kolay kolay pes etmeyecek.

Kayıp Şehzade payitahta dönüyor

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yeni bölümünde, kayıp şehzade İskender, payitahta geri dönüyor. Tanıştıkları ilk günden bu yana aralarında büyük bir dostluk doğan Sultan Ahmed ve İskender iki konuda karşı karşıya gelecek. Ailesini bulmak için İstanbul’a gelen İskender, gerçek annesinin Sultan Ahmed’in can düşmanı Safiye Sultan olduğunu henüz bilmemektedir. Diğer yandan İstanbul’a gelirken canını kurtardığı ve aşık olduğu Kösem, artık bir sultandır. Sultan Ahmed ise, onun en yakın dostu. Savaştan dönen İskender, ömrünün en büyük mücadelesini İstanbul’da verecektir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 16. bölümden kareler;

Fotoğraflar için tıklayınız...