PETEKKAYA: İZLEYİCİYİ GÖZYAŞINA BOĞACAĞIZ!

Erkan Petekkaya, İstanbul'da dönem işi çekmenin çok zor olduğuna inanıyor.Dizide Ali karakterine hayat veren Erkan Petekkaya, İstanbul'da dönem işi çekmenin çok zor olduğuna inanıyor. Prodüksiyon, yönetmen, yapım şirketi ve senaristlerin çok profesyonelce çalıştığını söyleyen Petekkaya, "Bugüne kadar izledikleriniz bir şey değil, seyirciyi çok ağır bir dram bekliyor" diyor.

• Bugüne kadar sizi hep iyi adam rollerinde izledik ama Ali'yle birlikte size kızmaya başladık. Risk aldığınızı düşünüyor musunuz?
Birkaç yıldır ne kadar farklı görünse de birbirine benzer roller oynuyordum. O nedenle değişik bir karaktere hayat vermek istedim. Bu proje "Hayır" demlemeyecek kadar kaliteli ve iyiydi. Benim kariyerim açısından da önemli bir yerde duruyor. Açıkçası ben farklı bir adamı oynamanın keyfini çıkarıyorum.

• Dizide sevgiliniz uğruna çocuklarınızdan vazgeçiyorsunuz. Peki,
ona hak veriyor musunuz?
Ali, dünyayı görmüş ve vizyonu geniş. Buraya geldiğinde eşine, evine ve ailesine uyum sağlayamıyor. Kansına değil, sevgilisi Caroline'e âşık. Çocukları da Ali'ye saygısızlık yapıyor. Evde huzuru, sıcaklığı bulamıyor. Ben Ali'yi şanssız ve kıstırılmış görüyorum. O nedenle hatalar yapıyor. Onu suçlayamam.

• Peki, bir erkek neden aldatır?
Mutsuz olduğu için herhalde. Kadın neden aldatırsa erkek de ondan aldatır.

• Dizide 5 yaşındaki Osman karakterinin ailenin huzursuzluğuna şahit olması izleyiciyi gözyaşına boğuyor. Sizin de 5 yaşında bir oğlunuz var. O sahnelerde Ali'ye kızmıyor musunuz?
Kızarsam oynayamam. (Gülüyor) Ama oğluma da diziyi izlettirmiyorum. Zaten dizi seyretmesini istemem. Ali'ye gelince; adam yuvasına bağlanacak o sırada çocuğu ona bıçak çekiyor. Biraz da kaderi ona bunları yapıyor. Ama siz henüz bir şey izlemediniz. İşler çok karışacak. Olaylar o kadar sertleşecek. İzleyiciyi çok ağır bir dram bekliyor. Herhalde bu sene çok ağlayacağız.

• Aslında her şey sevgi eksikliğinden yaşanıyor. Peki, sevgi neden bu kadar zor verilen bir şey?
Bütün toplumlar tüketim toplumu oldu. Sevgi de, aşk da, yemek de, para da hızla bitiyor. İnsanlar hızla giderken de etraflarındaki güzel şeyleri görememeye başladılar. Hayat çok zor, dolayısıyla sevgi de artık zor veriliyor, zor bulunuyor. Çünkü insanlar kendilerine yabancılaştılar.