'Seksenler' bu akşam ekranlara geri dönüyor!

TRT 1'in sevilen dizisi 'Seksenler' bu akşam saat 20.00'da ekranlara geri geliyor.Yapımcılığını ve senaryosunu Birol Güven'in, yönetmenliğini Bora Tekay'ın yaptığı sevilen dizi 'Seksenler' bu akşam TRT 1 ekranlarında sevenleriyle yeniden buluşacak. Sevilen dizinin kadrosunda; Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Conka, Ayşe Tolga, Berat Yenilmez gibi başarılı oyuncular bulunuyor.

'Seksenler' dizisi oyuncularına, seksenler hakkında düşünceleri soruldu.

RASİM ÖZTEKİN (FEHMİ):
Eski yıllardaki özlediğimiz ilişkilerden bahseden Öztekin, "1980’lerde bizim Seksenler dizisinde de sergilediğimiz gibi arkadaşlıklar, dostluklar, komşuluklar, hatta mahalleliyle esnaf arasındaki ilişki bambaşkaydı. Hatta esnaf mahalleliye zaman zaman borç bile verirdi. Biz bunları yaşadık. O zaman insani değerler çok daha öndeydi. İnsanlar birbirine yardım etmekle hükümlü gibi bir durum vardı. Benim için Seksenler insani açısından çok daha yüksek duygulara sahipti." dedi.

ÖZLEM TÜRKAD (RUKİYE):
"Benim için Seksenler, güzel komşuluk, samimiyet ve hep bir arada mutlu mutlu, güzel anları da mutsuzlukları da acıları da paylaşmaktı."

ŞORAY UZUN (AHMET):
"Seksenler benim için mahalle demek, uzun uzun bakışma demek, aile ile yenen akşam yemekleri demek."