Sıla'dan tepkilere 'Demokrasi' yanıtı!

Şarkıcı Sıla, konserlerinin de iptal olmasının ardından kendi sosyal paylaşım hesabından 'Demokrasi' yanıtı verdi.7 Ağustos'ta Yenikapı'da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği 'Şov' sözcüğü olay olan ve sonrasında vereceği konserleri iptal olan şarkısı Sıla konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sıla'dan Yenikapı açıklaması

Sıla, tepkiler üzerine o sözlerinin arkasında olduğunu belirtmişti. Sıla bugün de İstanbul ve Bursa'da vereceği konserlerin iptal edilmesinin ardından kendi Instagram sayfasından açıklamada bulundu.

Sıla'nın Yenikapı açıklamasına tepki yağdı!

İşte Sıla'nın o açıklaması;

"Demokrasiye sığınarak söylediklerim, demokrasi mitingine katılmama gerekçemin geldiği noktayı şaşkınlık ve biraz da üzüntüyle izlemekteyim. Gündemi acılarla dolu bir ülkede sizleri bu meseleyle ilgili meşgul ediyor olmaktan da hicap duyuyorum.

Demokrasi, farklılıklara saygı duymanın, o renkli farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır. Söz konusu demecimde şehitlerimizi ya da demokrasi nöbeti tutan yurttaşlarımızı kast etmediğimi açıklamak zorunda kalmış olmayı ve kelimelerimin hoyratça çarpıtılmış olmasını hala hazmedebilmiş değilim. Hakkımdaki tartışmaları bu ruh hali ve yangını ile takip etmekteyim. Demokrasi ve ahlak çerçevesinde yapılan her türlü yorum, eleştiri ve sergilenen tutum kıymetlimdir.

Saygı, sevgi, iyi niyetle…"


Sıla: Sözlerimin arkasındayım

Sıla'nın İstanbul ve Bursa konserleri iptal!