Ünlü isimler sokak hayvanları için poz verdi!

Türkan Şoray, Ömür Gedik ve Barış Arduç sokak hayvanları için poz verdi.Ünlülerin minik dostlarıyla fotoğraflarının yeraldığı ve geliri sokak hayvanları yararına kullanılacak olan Haçiko takvimleri için sevilen isimler objektif karşısına geçti.

Ömür Gedik'in kurucusu olduğu Haçiko için beyazperdenin sultanı Türkan Şoray dernekle aynı adı taşıyan Akito cinsi köpeği ile 2016 yılı takvimi için poz verdi. Şoray, sadakati yüzünden heykeli dikilen bir köpeğin hikayesinin anlatıldığı efsanevi japon filmi Haçiko filmini izledikten sonra köpeğin aynısından beslemeye başladığını ve hayvanları çok sevdiğini söyledi.


Son zamanlarda hem oyunculuğu hem de yakışıklılığı ile adından sıkça söz ettiren Barış Arduç ise derneğin bakımını üstlendiği köpek ile projeye katkıda bulundu.


Projenin en dikkat çeken pozu ise hayvan sevgisi ile ün yapan Ömür Gedik'ten geldi. Gedik yeni beslemeye başladığı kemirgeni '' Sheldon '' ile sokak hayvanları için poz verdi.


12 ünlü ismin katkıda bulunduğu ve Haçiko -Karadenizli İş Adamları Derneği ortak projesinin fotoğraflarını ise Muammer Yanmaz Fotoğraf Atölyesi Proje Ekibi çekti