Ünlü oyuncu Özgün Aydın'ın 19 yıl 6 ay hapsi isteniyor!

Show TV'de yayınlanan fenomen haline gelen komedi programı 'Güldür Güldür'ün kadrosunda yer alan Özgün Aydın'ın polislere hakarette bulunup darp ettiği öne sürüldü. Hazırlanan iddianamede oyuncunu 5 yıl 5 aydan 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.Show TV'de ekranlara gelen komedi programı 'Güldür Güldür' ile ekranlara gelen Özgün Aydın'a 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 11 Ocak 2019 tarihinde Kadıköy'de bir kavgaya karışan oyuncunun olay yerine gelen polis memurlarına hakaret ettiği belirtildi. Ayrıca iddianamede üstünü aratmayan Aydın'ın kelepçe takmak isteyen polislere, "Sen kimsin lan. Bana kelepçe takamazsın" dediği, kelepçe takıldığı sırada polis memuru olan müşteki T.Ö.'ye yumruk attığı, elindeki telefona tekme attığı, yere düşen telefonu almaya çalışırken de yüzüne tekme attığı, hakaretler ve tehditler savurduğu belirtildi.

Polis memurları T.Ö., O.K. ve O.B.'nin müşteki olarak yer aldığı iddianamede, Özgün Aydın'ın "kamu görevlisine karşı zincirleme şeklinde alenen hakaret" suçundan 3 kez, "kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme" suçundan 2 kez, "kamu görevlisini tehdit" suçundan 2 kez olmak üzere toplam 5 yıl 5 aydan 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir: