ÜNLÜLER DÜNYASINDA YENİ TREND!

Gülben Ergen Almanya, ABD ve İngiltere'de ünlülerin uyguladığı ve birçok hastalığı önleyen ozon terapi yöntemine başvurdu.Kendisi Ulus’ta, boşanma arifesinde olan eşi Mustafa Erdoğan ve ailesi ise Etiler’de tedavi görüyor...

Cem Yılmaz’ın uyguladığı son yılların çok rağbet gören alternatif tıp uygulamalarının başında gelen ozon terapi ya da Almanlar’ın deyimiyle ’Kan yıkama’ya Gülben Ergen de başladı. Strese, kansere, yaşlılığa pek çok derde çare olan ozon tedavisine başladığını Twitter’dan duyuran Ergen, "Zencefil, elma, salatalık suyumu içtim. Bugün Güney de benimle birlikte şifalandı" yazdı.

Gülben Ergen, Ulus’ta yeni açılan bir merkezde tedaviye başlarken, boşanma arifesinde olduğu Mustafa Erdoğan ve ailesi Akatalar’daki merkezde ozan terapisi uygulaması görüyor. Ünlü şarkıcının başka bir merkeze gitmesi, Erdoğan ailesiyle bağlarını tamamen kopardığı şeklinde yorumlandı.

OZON NEDİR? NASIL ETKİ EDER?

Ozon terapi, kanı oksijene doyurarak, dokulardaki oksijenasyonu artırıyor. Dünyada Almanya, İngiltere, ABD, Malezya, Brezilya gibi pekçok ülkede sadece ozon terapi yapan özel hastaneler mevcut. Ozon oksijenin yüksek enerjili hali. Tedavi amaçlı ozon insanlara oksijen gibi solunum yoluyla verilemiyor. Genel olarak kanın ozonlanması yoluyla yapılıyor. Kanın ozonlanması ya kişinin kanı ozonlanarak kendisine geri veriliyor ya da solunum sistemi dışındaki dokulara ozon çeşitli yöntemlerle temas ettiriliyor. Ozon kana geçtikten çok kısa süre sonra da yüksek enerjili oksijen halinde etkisini göstermeye başlayarak hücrelerin içine giriyor. Ozon hücre elemanlarını ve enzim sistemlerini uyararak vücudun kendi antioksidan korumasını hızlandırıyor.