Uyku koçu Kim West'ten tavsiyeler!

Anne ve babalar geceleri bir türlü uyumak bilmeyen, gece sık sık uyanan, kendi başına uyumak istemeyen çocuklar karşısında bazen çaresiz kalabiliyor.İşte Kim West bu sorun için bizleri bilgilendiriyor...Kim West, bebek ve çocuklara kendi başına uyuma yetisini kazandırmak için ailelere yol göstermeyi amaçlayan bir sistem. Yöntemin yaratıcısı Kim West, Türkiye'de katıldığı konferansta; aralarında Nefise Karatay, Ayşe Tolga, Akasya Asıl türkmen gibi ünlü annelerin de olduğu katılımcılara detaylı bilgi verdi.


Kim West metodu, tüm dünyada SleepLady olarak bilinen ve bir uyku koçu olan Kim West tarafından, kendi çocuklarının uyku problemlerini çözmek maksadı ile tasarlanmış bir metod. 6 ayın üzerindeki çocuklar için önerilen yöntem ile emzirmeden uykuya dalmamak gibi alışkanlıklarından vazgeçirerek, bebeğin kendi kendine uykuya dalması hedefleniyor. Kim West; bebeğinize kendi başına uyumayı öğretirken uygulayabileceğiniz metodlar arasında en yumuşak olanı. Örneğin, çocuğun odada yalnız kalmasına izin vermez.


Sistemin yaratıcısı Kim West, Türkiye'ye gelerek katıldığı konferansta metod hakkında bilgi verdi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği oturumda; Nefise Karatay, Ayşe Tolga ve Akasya Asıl türkmen gibi ünlü anneler de yeraldı. Kim West annelere hayat kurtarıcı tavsiyelerde bulundu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.