Yonca Evcimik kendini savundu!

Yonca Evcimik hakkında çıkan vefasız haberlerine tepki gösterdi.1997 yılının fenomen dizisi olan Çılgın Bediş'teki kapıcı Abdül'ü canlandıran Abdülhamit Danışır'ın hayatını dini kitaplar satarak geçimini sürdürmesi herkesi üzmüştü. Abdülhamit Danışır, bir zamanlar aynı dizide rol aldığı Yonca Evcimik'ten yardım eli istemişti.

Yonca Evcimik rol arkadaşını tanımamazlıktan geldi!

Bir açılışta muhabirler Yonca Evcimik'e "Abdülhamit Bey zor durumda yardım eder misiniz?" diye sordu. Yonca Evcimik, "O kim ya?" diyerek tepki verince soru daha da netleştirilip tekrardan soruldu. "Çılgın Bediş'te kapıcı Abdül rolünde oynamıştı." deyince Yonca Evcimik yine "Hiç bilmiyorum" hareketi yaptı.

Yonca Evcimik basın açıklamasında bulundu. Evcimik, bir çok kez kampanyalar düzenlediğini ve böyle şeyleri dillendirmekten hoşlanmadığını belirterek "Türlü kampanyalar yaparız , önemli işler için çağrıda bulunuruz hiç biri haber olmaz , iş ortalığı bulandırmaya ve gündem işgal etmeye gelince aslan kesiliriz. " dedi.

Yonca Evcimik, dizinin 1997 senesinde çekildiği üzerinden onca senenin geçtikten sonra tüm kadroyu hatırlayamayacağını belirterek, "O dönem birlikte çalıştığımız ablam hatırlattı o dizi esnasında astım hastası olan Abdülhamit bey’e ilaç yardımı yapıyormuşum.. Çok üzücü böyle şeyleri açıklamak zorunda bırakılmak." dedi.

İşte Yonca Evcimik'in basın açıklaması!

Bugün çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Bambaşka bir organizasyon sırasında bana uzatılan mikrofonların “ Abdülhamit Bey zor durumdaymış “ sorusuna gayet insani bir şekilde “ O kim ? “ diyerek karşılık verdim. Daha sonra “ Çılgın Bediş dizisinde kapıcı rolünü oynayan kişi Albülhamit Danışır “ diye hatırlatıldığında , konuyla alakalı bir bilgim olmadığını söyledim. Buradan hareketle benle ilgili çıkan “ saygısız , vefasız “ başlıklı haberleri üzüntü ile karşıladım. Kimin kime hangi yardımı yaptığına ya da yapacağına , bu konuların konuşulmasının yanlış olduğuna inananlardanım. Ve yine konuyla alakalı daha önceden bir toplantı esnasında bir magazin programı arayıp yorum almak istediğinde o telaşla kişiyi hatırlamama rağmen çok üzüldüğümü söyledim. 1997 senesinde çekilmiş bir dizinin tüm kadrosunun isimlerini 2018 yılında benden tek kalemde hatırlamamın istenmesi haksızlık olur. Kaldı ki o dönem birlikte çalıştıgımız ablam hatırlattı o dizi esnasında astım hastası olan Abdülhamit bey’e ilaç yardımı yapıyormuşum.. Çok üzücü böyle şeyleri açıklamak zorunda bırakılmak. Ben magazin programlarını takip eden , konulara hakim olan bir insan değilim. Ama böyle bilip bilmeden konuşulup , başlıklar atılması insanı çok üzüyor. Türlü kampanyalar yaparız , önemli işler için çağrıda bulunuruz hiç biri haber olmaz , iş ortalığı bulandırmaya ve gündem işgal etmeye gelince aslan kesiliriz.

Yonca Evcimik