Büyük sırrın açığa çıkmasıyla Alparslan'ın öfkesi daha da katlanıyor

Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrollerinde bir araya geldiği, senaryosu, oyuncu kadrosu ve ihtişamlı dekoru ile dikkat çeken Alparslan: Büyük Selçuklu, altıncı bölümüyle TRT 1’de ekranlara geliyor.

Büyük sırrın açığa çıkmasıyla Alparslan'ın öfkesi daha da katlanıyor

TRT 1’in milyonlarca izleyiciyi ekran başına toplayan, yayınlandığı ilk günden bu yana zirveden düşmeyen dizisi ‘Alparslan: Büyük Selçuklu’ 13 Aralık Pazartesi günü altıncı bölümüyle ekranlara geliyor. Sultan Alparslan’ın 1048 – 1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecinin anlatıldığı Alparslan Büyük Selçuklu, bugüne kadar yayınlanan bölümleriyle üç kategoride reyting birincisi oldu.

‘Alparslan: Büyük Selçuklu’nun 13 Aralık Pazartesi günü saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak altıncı bölümünde neler olacak:

Alparslan, oba baskınında annesini öldüren kişinin Kekavmenos olduğunu öğrenince, intikam için harekete geçer. Akça ise, başındaki Karaca derdinden kurtulmak zorundadır. Alparslan’la Kekavmenos arasında yaşananlar, Bizans içinde yeni gerginliklerin tohumunu atar. Yınal’ın tahta çıkma yolunda Kündüri ile yaptığı plan, devlet içinde büyük karışıklıklara yol açarken; Kekavmenos ve Bozan arasındaki kirli ittifak ise, Selçuklu’yu büyük bir çıkmaza sokacaktır. Tüm bunlar yaşanırken; Kekavmenos’un, Akça ve Alpagut’u zor durumda bırakacak hamlesi ne olacak? Alparslan, Kekavmenos’tan almak istediği intikam uğruna dönülmez bir yola girecektir.

“Alparslan: Büyük Selçuklu” altıncı bölümüyle 13 Aralık Pazartesi akşamı saat 20.00’de TRT 1’de